تبلیغات
کلن بوترول Clen buetrol 09378265925 - کلن بوترول ( Clenbuterol )

امروز:

کلن بوترول ( Clenbuterol )

کلن بوترول ( Clenbuterol )
کلن بوترول که با نام های تجاری اسپیروپنت و ونتی پالمین شناخته می شود یکی از داروهای مقلد سمپاتیک است که توسط افراد مبتلا به اختلالات تنفسی به عنوان ضد احتقان و گشاد کننده برونش مورد استفاده قرار می گیرد. کلن بوترل در افراد مبتلا به اختلالات تنفسی مزمن مانند آسم باعث تنفس بهتر و راحتر در آنها می شود.

 

کلن بوترول ( Clenbuterol )
کلن بوترول ( Clenbuterol ) یک داروی آگونیست بتا هم محسوب می شود که از نظر ساختار شبیه افدرین و سالباتامول می باشد ولی اثرات آن بسیار طولانی تر از دیگر داروهای محرک و ترموژنیک می باشد.

ادامه مطلب:کلن بوترول ( Clenbuterol )


کلن بوترول در بین ورزشکاران به ” کلن ” شهرت دارد که بسیار هم محبوب است
کلن بوترل باعث افزایش ظرفیت هوازی ,تحریک سیستم عصبی مرکزی و بالا رفتن فشار خون و افزایش حمل و نقل اکسیژن می شود که منجر به افزایش متابولیسم پایه و به طور هم زمان سوخت بیشتر چربی بدن می شود. اما این دارو معمولا به خاطر خاصیت شل کنندگی عضلات صاف آن استفاده می شود که به معنی گشاد کردن بروشنها و نایژه ها است.
پزشکان کلن بوترل را معمولا در دوزهای ۲۰ یا ۶۰ میکروگرم تا ۱۲۰ ( برای زنان ) یا ۱۴۰ ( برای آقایان ) میکروگرم در روز تجویز می شود.
اما کلن بوترول که در بین ورزشکاران به ” کلن ” شهرت دارد یک ترکیب بسیار جالب و قابل توجه می باشد که بسیار هم محبوب است. با این که کلن بوترول یک هورمون استروئیدی نیست , دارای اثرات قوی ضد کاتابولیکی می باشد به این معنی که از تجزیه پروتئین در عضلات جلوگیری کرده و در نتیجه باعث افزایش سلولهای عضلانی و در نهایت رشد عضلانی می شود, به همین دلیل بسیاری از ورزشکاران حرفه ای برای جلوگیری از فاز کاتابولیک قبل از مسابقات و همچنین پس از اتمام دوره های استروئیدی و به دست آوردن تعادل مثبت وحفظ توده عضلانی از آن بهره می برند.
افزایش دمای بدن پس از مصرف ” کلن ” یکی از نشانه های وادار کردن بدن برای افزایش سوخت وساز چربی است که افزایش حرارت بدن با مصرف همزمان کلن با استروئید ها افزایش بیشتری پیدا می کند.
یکی از معایب کلن عادت کردن بدن به دوز های مصرفی آن و در نتیجه بی اثر شدن داروست که برای جلوگیری از آن باید دارو را به شکل هرمی مصرف کرد به این شکل که هر ۳ تا ۴ روز دوز مصرفی را بیشتر کرده هر ۳ تا ۴ هفته مصرف دارو را قطع کرده و به بدن استراحت دهیم , باید به این نکته هم توجه کنید که مصرف بیشتر از ۱۶۰ میکرو گرم از این دارو را در یک روز خطرناک بوده و به هیچ عنوان توصیه نمی شود.
بسیاری از ورزشکاران حرفه ای برای جلوگیری از فاز کاتابولیک قبل از مسابقات از کلن استفاده می کنند
برای استفاده از مزیت های چربی سوزی کلن و سرعت بخشیدن به آن بسیاری از ورزشکاران آنرا همراه با دیگر چربی سوز ها مصرف می کنند. یک پیشنهاد موثر مصرف آن با تیرومل یا سیتومل می باشد به این شکل که ۳ هفته کلن و پس از قطع آن به مدت ۳ هفته تیرومل مصرف شود. مصرف همزمان این دو دارو بعلت برخی تداخلات داروئی توصیه نمی شود.
یک نمونه برنامه پیشنهادی ۳ هفته ای برای مصرف کلن را میتوانید در زیر مشاهده کنید:
روز اول تا روز سوم روزانه ۴۰ میکروگرم
روز چهارم تا روز ششم روزانه ۶۰ میکروگرم
روز هفتم تا روز نهم روزانه ۸۰ میکروگرم
روز دهم تا روزدوازدهم روزانه ۱۰۰ میکروگرم
روز سیزدهم تا روز پانزدهم روزانه ۸۰ میکروگرم
روز شانزدهم تا روز هجدهم روزانه ۶۰ میکرو گرم
روز نوزدهم تا روز بیست و یکم روزانه ۴۰ میکرو گرم
پس از آن استراحت دارویی به مدت ۳ هفته
کلن بوترول دارای عواضی شبیه استروئید های آنابولیک نیست بنابراین یک داروی ایدآل برای بانوان محسوب می شود.
با این حال مصرف کلن بدون عواض جانبی نخواهد بود که از متداول ترین عوارض جانبی آن می توان به موارد زیر اشاره کرد: احساس گیجی و منگی ,لرزش بی اراده دست , احساس گر گرفتگی, بی خوابی , سردرد, اسپاسم های عضلانی, حالت تهوع, بی قراری, تپش قلب و افزایش فشار خون , این عوارض در شروع مصرف زیاد بوده و بعد از ۸ تا ۱۰ روز کاهش پیدا کرده یا حتی از بین می روند.
محصولات به شکل قرص کلن بوترول از محبوبیت بیشتری بر خوردار هستند
کلن بوترول در بسیاری از کشور های جهان به جز در آمریکا یافت می شود. امروزه کلن بوترول بصورت قرص و شربت و اسپری و ویال های تزریقی قابل دسترس است که محصولات به شکل قرص از محبوبیت بیشتری بر خوردار هستند. شربت ها و اسپری های کلن بوترول معمولا دارای کیفیت بالایی هستنند ولی چون برای کودکان تولید می شوند بسیار ضعیف هستند. آمپول ها و محصولات تزریقی کلن هم معمولا حیوانی بوده و برای استفاده دامها تولید شده و کیفیت لازم برای استفاده انسان ها را ندارند. انواع انسانی محصولات تزریقی کلن نیز وجود دارد که بسیاری از آنها فاقد اعتبار لازم می باشند.
در بازار ایران انواع کلن بوترل های خوراکی و تزریقی وجود دارد که در بین آنها نیز محصولات تقلبی به وفور دیده می شود.
از جمله بهترین کلن بوترلهای موجود در بازار می توان به موارد زیر اشاره کرد:
• کلن بوترول بالکان فارما در دو نوع ۲۰ و ۴۰ میکروگرمی در بسته های ۶۰ عددی ساخت کشور مولداوی.

• کلن بوترول سوفاما ( SOPHARMA ) ساخت کشور بلغارستان حاوی ۵۰ ععد قرص ۲۰ میکروگرمی.

کلن بوترول
این دارو هورمون و یا استروئید نیست. «کلن بوترول» به دسته داروهای « beta-2-symphatomimetic » تعلق داشته و با این وجود، تاثیراتی همانند استروئیدها از خود نشان می دهد. این دارو در برخی کشورها به نام «اسپیروپنت» نیز نامیده می شود. مصرف این دارو با افزایش حجم عضلانی، افزایش قدرت بدنی و از همه مهم تر نیز با تشدید سوخت و ساز چربی ها در بدن همراه بوده است. تاثیرات آنابولیکی این دارو را می توان در آنتی کاتابولیک بودن آن دانست. این دارو از تجزیه شدن پروتئین در عضلات جلوگیری کرده و بدین ترتیب موجب تشدید رشد عضلات در ورزشکاران می گردد. این دارو زمانی که در دوره های کات و به همراه «T-3»، «پریموبولان دپو»، «اکساندرولون� � یا «وینسترول» به کار گرفته شود، تاثیرات مثبت جادویی در کاهش میزان چربی زاید در بدن خواهد داشت. زنان و یا کسانی که مصرف دارو در ورزش را به تازگی شروع کرده باشند، به راحتی از این دارو استفاده کرده و علاوه بر تشدید عضله سازی در بدن، چربی های زاید خود را نیز به آسانی می سوزانند. این دارو استروئید نبوده و خواص شایع و معمول استروئیدها را نیز در پی نخواهد داشت اما با این وجود، این دارو نیز عوارض جانبی خاص خود را در پی دارد.
در مصرف این دارو نیز باید رعایت احتیاط را بکنید. ابتدا از دزهای کمتر و سبک تر استفاده کرده و سپس دز مصرف را به تدریج افزایش دهید تا به دز مجاز و توصیه شده برسید. دوره های مصرف این دارو حدالامکان باید کوتاه انتخاب شده و در صورت لزوم نیز دوره تکرار شود. بدن آدمی به راحتی و در مدت زمان کوتاهی نسبت به این دارو سازگاری پیدا کرده و از حساسیت آن به این ترکیب کم می شود.
این دارو اصولا داروی گشاد کننده برونشها بوده و در سرتاسر جهان، از آن برای مقابله با حملات آسم و برای درمان تنگی نفس آدمی استفاده می شود. این دارو چند سالی بیش نیست که در قلمرو ورزشهای قدرتی وارد شده است. گویا دنیای جنجالی پرورش اندام همانگونه که پیشتر گفته شد، دست رد بر سینه هیچ دارویی نزده و نمی زند. مصرف این دارو در کشور حتی از پرورش اندام به رژیمها و خدمات لاغری نیز سرایت کرده و برای لاغر کردن زنان و مردانی که با ورزش های قدرتی نیز میانه چندان خوبی نداشته و تنها برای کم کردن وزن و یا زدودن چربی های زاید و برای گرفتن برنامه غذایی و تمرینی به برخی مربیان مراجعه می کنند نیز به کار گرفته می شود.
مطالبی که در این ستون به چاپ می رسد، غالبا از مقالات مندرج در سایت های فروش اینترنتی داروهای ممنوعه در ورزش گرفته شده است. جملات متن اصلی در این مقالات به گونه ای هدفدار و مغرضانه به رشته تحریر در آمده است و چیده شده است تا در عین حالی که از نویسندگان این مطالب سلب مسئولیت می شود، عوارض، مضرات و خطرات واقعی استروئیدها و دیگر داروها در طی این نوشته ها کوچک و کم اهمیت جلوه داده شده و علیرغم اینکه در این نوشته ها به اضطرار اشاره ای هر چند گذرا به این عوارض می شود، این مخاطرات و عوارض نیز به طرز ماهرانه و استادانه ای از توجه خواننده پنهان نگه داشته و در لابلای تاثیرات اغوا کننده ای که با آب و تاب به آن پرداخته می شود، گم می شود. در ترجمه این مطالب به این نکته توجه داشته و همواره سعی ما بر این بوده است تا با شفاف سازی بی طرفانه در مورد فواید احتمالی و مضرات و خطرات حتمی این داروها، تقاضای مصرف برای مصرف این داروها در کشور را کم کرده و از بروز عوارض گوناگونی که امروزه در سطح گسترده ای در کشور شاهد آن هستیم، به قدر مختصر توانی که داریم، کم کنیم.
این دارو با تاثیری که بر سیستم عصب مرکزی بدن گذاشته و بدین وسیله منشاء آثار مثبتی در بدن شده ولی عوارضی از قبیل: لرزش دستها، بی خوابی، تعرق شدید، افزایش فشار خون و حتی استفراغ را نیز در پی داشته است. جالب اینجاست که این عوارض حتی گاه ممکن است با همان اولین دز مصرف نیز در انسان بروز کند. حال خود تصور کنید که تجویز این چنین دارویی برای بخت برگشتگانی که در طول عمر خود به جز «آسپرین» و قرص های سرما خوردگی چیز دیگری را مصرف نکرده و اکنون نیز تنها به قصد کم کردن حجم چربی انباشته شده در پهلوها به ما مراجعه کرده اند، چقدر می تواند خطرناک و غیر علمی باشد. تجویز این دارو در ایران حتی برای دختران و زنان نیز امری عادی و بدیهی است! تجویز این دارو به دختران جوان از طرف شخصی که برای برطرف کردن لاغری مفرط خاله خود از «اکسی متولون» استفاده کرده است، چندان هم عجیب و غیر منتظره به نظر نمی رسد!
فرم شربت و تزریقی این دارو نیز ساخته و عرضه شده است اما ورزشکاران و یا متقاضیان خدمات لاغری اغلب از قرصهای این دارو استفاده می کنند. دز موثر و مناسب این دارو برای هر کسی متفاوت بوده و هر فرد بسته به میزان حساسیت بدن به این دارو می تواند به مرور زمان و با امتحان کردن دزهای پایین تر و افزایش تدریجی دز مصرف، به دز مناسب و مطلوب برسند. اما با این وجود دز مصرف متوسط این دارو را می توان 2 الی 8 قرص در روز توصیه کرد. با مصرف این دارو، فرد احساس گرمای شدیدی می کند. تاثیر این دارو در بدن حتی گاه تا 3 الی 6 هفته ادامه می یابد.
این دارو به اسامی تجارتی گوناگون به بازار عرضه می شود. «Monores» به صورت قرصهای 20 میلی گرمی و در بسته های 30 تایی، «Spiropent» به صورت قرصهای 20 میلی گرمی و در بسته های 30 تایی، «Bolgarian» نیز به صورت قرصهای 20 میلی گرمی و در بسته های 50 تایی در بازار موجود است.
دز متوسط مصرف این دارو در حدود2 الی 8 قرص در روز توصیه شده است اما در برخی موارد، مصرف 4 الی 10 قرص در روز نیز با رعایت احتیاط توصیه و تجویز شده است.

مسترون
ین دارو استروئید و یا دارویی آنابولیک نیست. این دارو ترشح طبیعی تستوسترون در بدن مردان را تشدید می کند. از این دارو برای باز گرداندن میزان ترشح طبیعی تستوسترون به حالت نرمال به همراه دوره های مصرف استروئیدها و یا در دوره های پاکسازی استفاده می شود. استفاده از این دارو در دوره های پاکسازی پس از دوره، نه تنها موجب بازگشت ترشح طبیعی تستوسترون به حالت طبیعی می شود بلکه در حفظ حجم حاصل شده در طول دوره نیز فرد را یاری می کند. استفاده از این دارو به همراه «کلوماید» و «کلن بوترول» در دوره های پاکسازی توصیه شده است. هر بسته از این دارو به صورت دو پوکه و آمپول ارایه می شود که یکی از این دو پوکه، حاوی ماده اصلی بوده و به صورت پودری سفید رنگ دیده می شود و دیگری نیز که به صورت مایع می باشد، حلال آن است. قبل از تزریق، این دو ماده را در هم ادغام کرده و محلول حاصل را تزریق می کنند.
«HCG» مخفف «Human chorionic gonadotropin» می باشد. این دارو که از ادرار زنان باردار تهیه و استحصال می گردد، در داروخانه های بسیاری از کشورها برای فروش عرضه می شود. این دارو با نام های تجارتی مختلف تهیه و عرضه می شود که از معروفترین و پر مصرف ترین آنها می توان به «Pregnyl» ساخت کمپانی «Organon» و «Profasi» ساخت کمپانی «Serono» اشاره کرد. «FDA» با مصرف این دارو در درمان اختلالات جنسی نوجوانان و در کم کاری غدد ترشح کننده تستوسترون و در درمان ناتوانی ها و اختلالات جنسی زنان (عدم وجود تخمک گذاری) موافقت کرده است.قطع مصرف داروهای استروئیدی معمولا با افت شدید حجم و قدرت بدنی همراه است. استفاده صحیح و علمی از این دارو برای به حداقل رساندن افت حجم و قدرت بدنی پس از قطع مصرف دارو توصیه شده است.این دارو به صورت ویالهای 500، 1500 ، 2500 و 5000 واحدی تهیه و به بازار عرضه می شود. دز مصرف متوسط این دارو نیز بین 2000 الی 10000 واحد در هفته توصیه شده است


ستابون
ستابون دیگر دارویی هست كه میخوام در موردش براتون توضیحاتی بدم .
این دارو در فرم خوراكی ساخته شده .
به شكل قرص های صورتی رنگ .
بسیار محبوب هم برای مردان و هم برای زنان .
در 20 ورق كه هر ورق 10 عدد دارد در بازار فروخته میشود .
یعنی به صورت 200 عددی .
هر 200 عدد ستابون قیمتی معادل 30 تا 35 هزار تومان قیمت دارد .
هر قرص ستابون از 2 میلیگرم استنازول و ویتامین های b1 b6 و b12 ساخته شده است .
این دارو هرگز بدن شما را آبدار نمیكند و فقط به شما عضله هدیه میدهد .
بهتر است ان دارو را با تستسترون پریپیونات استفاده كنید . كه مبتدی ها می توانند با تستسترون آنانتات هم استفاده كنند .
اما برای داشتن عضلات خشك همان تستسترون پریپیونات بهتر است .
از استفاده این دارو در دوز های بالا اجتناب كنید چون باعث سمی شدن كبد میشود . اما در دوز معمول بسیار كم عوارض می باشد حتی برای زنان .

نحوه استفاده ی ان را در ادامه ی مطلب میتوانید ببینید


ادامه مطلب

آراتست

آراتست
 

این استروئید نیز به دنیای استروئیدهای حیوانی تعلق دارد. این دارو را به نوعی استروئیدی جدید می توان دانست که در مکزیک دیده به جهان گشوده است و بیش از چند سال از عمر آن نمی گذرد.

 کشور مکزیک از نظر استروئیدها اعم از استروئیدهای حیوانی و انسانی غنی بوده است به طوری که این کشور را به نوعی می توان بهشت گمشده ورزشکاران و مخصوصا پرورش اندام کاران دوپینگی و دارویی دانست.

 این دارو اگر چه اصولا برای پروار کردن دام ها تولید شده بود ولی امروزه در پرورش اندام نوین جای خود را به خوبی باز کرده است. ورزشکاران عموما این دارو را از داروخانه هایی که برای حیوانات دارو عرضه می کنند تهیه کرده و یا آن را از کلینیک های دامپزشکی تهیه می کنند.

امروزه 3 تیپ از این دارو در بازار شناسایی شده است:

·          آراتست 2500

·           آراتست 500

·           آراتست 250

آراتست 2500 را می توان محبوب ترین و پر مصرف ترین نوع این دارو دانست. این دارو در ترکیب خود و در هر میلی لیتر 200 میلی گرم انانتات و 50 میلی گرم پروپیونات دارد.

 این داروی ترکیبی در ویال های 10 میلی لیتری به بازار عرضه می شود و نام کمپانی داروسازی «آراندا لب» نیز به نام کمپانی سازنده این دارو بر روی آن حک شده است. واژه «لب» مخفف شده کلمه انگلیسی لابراتور به معنی آزمایشگاه می باشد.

مصرف ترکیبی این استروئید جدید با استروئیدهایی همانند «دیانابول» و «آنادرول 50» و همچنین مصرف ترکیبی این دارو با داروهای تزریقی همانند «دکادورابولین»، «وینسترول» و «آکویی پویز» افزایش حجم مطلوبی را به همراه داشته است.

 اکسی متولون برای زنان و همین طور هم برای کسانی که برای اولین بار استروئید مصرف می کنند و همچنین برای کسانی که بدن آنها استعداد خوبی برای تبدیل استروئید به استروژن داشته و در برابر استروژن نیز حساسیت بالایی دارد دارویی بی مصرف و مضر است اما در مواردی که فرد سابقه ای طولانی در مصرف استروئید داشته و به نوعی حرفه ای این کار محسوب می شود مصرف آن در کنار دیگر داروها قابل توجیه خواهد بود.

افزایش وزن حاصل از مصرف این دارو را به نوعی می توان با افزایش وزن ناشی از مصرف سوستانون 250 های اصل مقایسه کرد. کسانی که برای اولین بار از این دارو استفاده کرده و در کنار مصرف این دارو از رژیم های پر پروتئین و سرشار از کالری نیز استفاده می کنند و تمرین خوبی نیز دارند در حدود 5 الی 12.5 کیلو گرم افزایش وزن و حجم را تجربه می کنند.

 البته باید به این مهم اشاره کرد که سهمی از این افزایش وزن مربوط به تجمع آب و املاح در بدن بوده و پس از قطع مصرف دارو از بین خواهد رفت اما در کل می توان افزایش حجم و وزن ناشی از مصرف این دارو را مثال زدنی ارزیابی نمود.

اغلب کسانی که از این دارو استفاده می کنند گذشته از اینکه از نتایج کار احساس رضایت می کنند بلکه از قیمت مناسب آن نیز رضایت کافی دارند. البته این موارد تنها در کشورهایی که نمونه های اصل داروها به قیمت های اصلی به فروش می رسند مصداق داشته و در کشوری همانند ایران که ویال های بریتیش دراگون به قیمت هایی به مراتب پایین تر از آنچه که خود کمپانی آنها را در اختیار عمده فروش ها قرار می دهد تا حدودی نامربوط است.

قیمت هر ویال از این دارو در بازار سیاه دارو در کشورهای یاد شده در حدود 75 الی 100 هزار تومان بوده است.

این دارو در ترکیب خود تستوسترون فراوان دارد و به همین دلیل نیز گفته می شود که به همراه این دارو باید از داروهای کم کننده عوارض همانند نولوادکس برای کنترل استروژن و از هاش سی جی و کلوماید نیز برای افزایش ترشح طبیعی تستوسترون استفاده کرد.

قلابی سازان نمونه های قلابی این دارو را حتی در آمریکا و اروپا وارد بازار کرده اند و به همین دلیل نیز گفته می شود که نمونه ها ارائه شده در بازار سیاه این دارو چندان قابل اطمینان نیست.

آراتست های 500 و 250 نیز تنها حاوی استر پروپیونات هستند. به دلیل اینکه ماندگاری استر پروپیونات در بدن بسیار اندک بوده است ورزشکاران در فصول مسابقات ترجیح می دهند تا از این استر استفاده کنند.

 

 

این دارو که در برخی منابع آن را «تستوسترون آن دکانوات» نیز نامیده اند، به صورت کپسولهای 40 میلی گرمی و در بسته های 60 تایی به بازار عرضه می شود. این استروئید خوراکی همچنین به نامهای: «Androxon»، «Undestor»، «Restandol» و «Restinsol» نیز شناخته می شود. این استروئید به صورت کپسولهای تخم مرغی شکل و قرمز رنگ عرضه می شود. این دارو اولین و تنها ترین استروئید خوراکی است که ترکیب «آلفا 17» را در خود ندارد. این ترکیب که در اکثر استروئیدهای خوراکی یافت می شود برای کبد بسیار سمی است.

آندریول نیز همانند دیگر داروهایی که از تستوسترون مشتق می شوند، تاثیر بسیار مطلوبی بر افزایش قدرت داشته و به احیای سریع ذخایر گلیکوژن در عضلات نیز کمک فراوان می کند. مصرف داروهایی که از تستوسترون مشتق می شوند، معمولا با کاهش تعداد اسپرم در مردان همراه است اما دزهای معقول و سبک این دارو در مقایسه با فرمهای تزریقی تستوسترون، تاثیر منفی کمتری بر روند طبیعی ترشح تسوسترون داشته و تعداد اسپرم ها در مردان را نیز کم نمی کند.مصرف این دارو علاوه بر افزایش حجم، تشدید مطلوب چربی سوزی را نیز به دنبال خواهد داشت.در مصرف نرمال این دارو بین 4 الی 10 کپسول در روز توصیه شده است

    

نام شیمیایی این دارو که در اصل نام شیمیایی محتویات آن می باشد به صورت زیر آمده است:

·          تستوسترون استات

·          تستوسترون دکانوات

·          تستوسترون پروپیونات

·          تستوسترون فنیل پروپیونات

·          تستوسترون سی پیونات

به جرات می توان گفت که بدون وجود هورمون تستوسترون که در بدن آدمی و در بدن دیگر موجودات زنده نیز تولید و ترشح می شود دنیای استروئیدها نیز فقیر و بی چیز می بود و تنوع چندانی نمی داشت.

 همانگونه که از نام شیمیایی این دارو بر می آید این دارو حاوی پنج استر مختلف از تستوسترون است. استفاده از این پنچ استر به جای یک استر نه برای تزئین و نه برای خالی بودن عریضه بوده و نه برای خودنمایی و نه برای ... بوده است. متخصصین داروسازی که در این مورد و در این قبیل موارد خاص به جای درمان بیماری های انسانی و حیوانی در اصل برای رساندن ورزشکاران رشته پرورش اندام و دیگر رشته های قدرتی به موفقیت های سطح بالای ورزشی و همین طور هم برای رسیدن به منافع اقتصادی سرشار ناشی از فروش استروئیدها فعالیت می کنند در تولید این دارو تمامی جوانب کار را سنجیده اند.

وجود استر استات در ترکیب این دارو موجب می شود تا تستوسترون آزاد شده از مصرف این دارو به سرعت در بدن اثر کند و وجود چهار استر دیگر در ترکیب این دارو که به نسبت استر استات طولانی اثر تر هستند نیز برای این منظور تعبیه شده است تا این دارو اثری طولانی مدت بر بدن داشته باشد و فرد مصرف کننده ناگزیر از مصرف روزانه و ناگزیر از تزریق های مداوم دارو نباشد.

                                     

با این مقدمه می توان گفت که مصرف این دارو به دلیل موجود بودن استر استات در فرمول آن با پاسخ فیزیولوژیکی سریع بدن همراه بوده و به دلیل موجود بودن چهار استر طویل الاثر در ترکیب آن نیز با ادامه یافتن این پاسخ فیزیولوژیکی در طولانی مدت همراه خواهد بود.

تستوسنرون همانگونه که خود نیز می دانید هورمونی مردانه و طبیعی است که در بدن موجودات زنده نیز به مقدار کافی تولید و ترشح می شود. این هورمون خواص آنابولیکی ملایم و خواص آندروژنی بسیار قدرتمند دارد. این هورمون در بدن زنان نیز به مقدار بسیار کم تولید می شود. به دلیل اینکه این هورمون خواص آنابولیکی در خور توجهی نیز دارد می توان گفت که تزریق آن در بدن آدمی در صورتی که با تغذیه مناسب و با شدت تمرینی کافی نیز همراه شود می تواند فرایند سنتز پروتئین در عضلات را به نحو مطلوبی تشدید کند.

با مصرف تستوسترون می توان انتظار افزایش وزن و انتظار کاهش دفع نیتروژن از بدن را داشت. نتیجه این تاثیر نیز در طولانی مدت به صورت افزایش حجم عضلانی و افزایش قدرت بدنی دیده می شود. البته در این میان از تاثیر دوگانه تستوسترون در بدن آدمی نیز نباید غافل شد و این مهم را نیز نباید از یاد برد! علیرغم اینکه مصرف دزهای پایین تستوسترون تزریقی موجب افزایش یافتن میزان ترشح نوع طبیعی این هورمون در بدن می شود اما با مصرف دزهای بالای این هورمون، میزان ترشح طبیعی آن در بدن آدمی نیز رو به نزول نهاده و کاهش می یابد.

این دارو به صورت ویال های مولتی دز و در اندازه های 10 و 20 میلی لیتری عرضه می شود. هر کدام از این ویال های نیز حاوی مواد زیر هستند:

·          20 میلی گرم در میلی لیتر تستوسترون استات

·           90 میلی گرم در میلی لیتر تستوسترون دکانوات

·           45 میلی گرم در  میلی لیتر تستوسترون پروپیونات

·     45 میلی گرم در میلی لیتر تستوسترون فنیل پروپیونات

·           75 میلی گرم در میلی لیتر تستوسترون سی پیونات

قابل توجه حضراتی که از دیدن دز 300 الی 500 میلی گرم در هفته تستوسترون انانتات در دوره ای که این حقیر آن را از منابع علمی موثق ترجمه کرده بودم بر آشفته می شوند و به خیال خود بر ما و در اصل بر محققین و متخصصین استروئید آمریکایی که این دوره را تنظیم کرده بودند خرده می گیرند! دارویی که در این ستون به شرح آن پرداختیم و حضرات داروفروش مربی نیز انواع اصل و قلابی آن را بی محابا تجویز کرده و به فروش می رسانند حاوی 5 استر مختلف از تستوسترون بوده است! در صورتی که تجویز کننده و یا مصرف کننده این قبیل داروها در سایه اطلاع رسانی صحیح و اصولی از ماهیت واقعی دارو ها باخبر باشند به جرات می توان گفت که از تجویز و یا از مصرف افشار گسیخته آن دوری کرده و یا دست کم در تجویز و یا در مصرف آن احتیاط بیشتری می کنند.

محافظ پلاستیکی درپوش ویال های محتوی این دارو آبی بوده  در پوش لاستیکی آن نیز به رنگ آب کم رنگ و یا به رنگ سبز دیده می شود.

هدف ما از باز کردن این ستون نیز اطلاع رسانی و در نتیجه کم کردن تقاضا برای مصرف استروئید ها و با یک درجه تخفیف نیز به بهبود روش های استفاده از این داروها و در نتیجه نیز حداقل رساندن عوارض جانبی  ناشی از مصرف آنها بوده است.

مصرف چنین داروهایی با این مقدار استر تستوسترون در صورتی که با بی احتیاطی همراه بوده و یا به جای اینکه با رعایت اصول علمی همراه شود به دستور و به تجویز دکتر جکول ها و غیره باشد و ایضا در صورتی که به همراه مصرف ولو علمی و کارشناسی این قبیل داروها از داروهای کم کننده عوارض مرغوب نیز استفاده بهینه نشود بروز عوارض جانبی شدید از جمله عارضه نوک سینه و تجمع چربی و آب زاید در بدن و ... نیز ناگزیر خواهد بود.

آنادرول

«آنادرول» قوی ترین و موثرترین استروئید خوراکی است که تا به حال تولید شده است. این دارو اثرات آنابولیک و آندروژنیک بسیار قدرتمندی دارد. ورزشکاران رشته های قدرتی در خارج از فصل مسابقات، تمایل و علاقه زیادی به استفاده از این دارو نشان می دهند. این دارو در کنار افزایش حجم و افزایش قدرت خیره کننده ای که به ورزشکاران می بخشد، به راحتی نیز به هورمونهای جنسی زنانه تبدیل شده و منجر به احتباس شدید آب و املاح در بدن می شود. همین امر نیز باعث شده است تا مصرف آن بدون همراهی «پروویرون» و «نولوادکس» به هیچ وجه توصیه نشود. مصرف این دارو به دلیل احتباس آب و املاحی که در پی دارد، موجب کم شدن درد در ناحیه مفاصل مصدوم بدن شده و فرد را برای تمرینی عاری از درد در مفاصل صدمه دیده مهیا می کند. این دارو در برخی کشورها به «اکسی بولون» نیز شهرت پیدا کرده است. نمونه ای از این دارو در ایران نیز توسط شرکت داروسازی «الحاوی» ساخته شده و در داروخانه نیز به فروش می رسد. این دارو در ایران به نام «اکسی متولون» شناخته می شود. علت بروز عارضه نوک سینه در اغلب ورزشکاران ایرانی را می توان در مصرف بی رویه و بدون برنامه این دارو و عدم همراهی مصرف آن با مصرف داروهای آنتی استروژن مناسب جستجو کرد. در یک کلام می توان گفت که ورزشکاران ایرانی که امروزه از عارضه نوک سینه در سطح گسترده ای رنج می برند، آن را مدیون این داروی بسیار پر قدرت هستند.

این دارو برای زنان و همچنین برای مبتدیانی که برای اولین بار اقدام به مصرف دارو می کنند، دارویی مناسب به شمار نمی رود.

این دارو به صورت قرصهای خوراکی 50 میلی گرمی و از طرف کشورها و کمپانی های مختلف تهیه و به بازار عرضه می شود. افزایش سریع و خیره کننده حجم و قدرت بدنی با مصرف این دارو دور از انتظار نیست. حتی دزهای سبک این دارو نیز برای کبد انسان بسیار سمی و خطرناک است. همانگونه که ذکر شد، اغلب ورزشکاران ایران و حتی جهان، نوک سینه آزار دهنده خود را مدیون این دارو هستند. کسانی که قصد استفاده از این دارو را دارند، حتما باید آن را به همراه داروهای آنتی استروژن قوی به کار بگیرند و در صورت عدم دسترسی به نمونه های اصلی و قابل اعتماد این داروها، از مصرف این استروئید چشم پوشی کنند.

از عوارض شایع و معمول این دارو می توان به ریزش مو، دردهای شکمی و اختلالات گوارشی، سر درد، عارضه نوک سینه، افزایش فشار خون و احتباس شدید آب و املاح در بدن اشاره کرد. افت شدید حجم و وزن پس از اتمام دوره و پس از قطع دارو نیز در مورد این استروئید به روشنی دیده می شود. این دارو همچنین موجب مهار و کم شدن ترشح طبیعی هورمون تستوسترون در بدن مردان می شود. عوارض جانبی خطرناک و زیاد این دارو آن را به یکی از خطرناک ترین داروهایی که امروزه در زمینه پرورش اندام به کار گرفته می شود، بدل کرده است اما دسترسی آسان ورزشکاران ایرانی به نمونه های ساخت داخل و مناسب بودن قیمت آن، موجب شیوع مصرف این دارو در بین ورزشکاران ایرانی بوده است که اکنون پس از یکی دو دهه نیز عوارض رنگارنگ آن همانند نوک سینه، عقیمی مردان، طاسی سر و ریزش مو و حتی اختلالات روانی در بین ورزشکاران کهنه کار به وضوح دیده می شود. کهنه کاری و پیش کسوتی که با 2 تن و نیم غرور جواب سلام مراجعه کننده را نسیه و با اشارت سر می دهد، یقینا از خود بزرگی بینی و اختلالات شخصیتی و روانی عدیده ای رنج می برد که با مصرف افسار گسیخته «اکسی متولون» در دوران طلایی ورزشی اش نیز بی ارتباط نیست! قهرمان اسبقی که در سن 40 سالگی به دنبال پدیدار شدن چند عدد اسپرم ناقابل در وجود خود، آواره این مطب و آن بیمارستان می شود نیز عقیمی برگشت ناپذیر خود را از همین استروئیدها و مخصوصا از این استروئید به خصوص یه یادگار دارد. لازم به ذکر است که بسته های 100 تایی این دارو روزگاری در داروخانه های ایران به قیمت 600 و چندی بعد هم به قیمت 900 تومان (ارزان تر از آنتی بیوتیک های آموکسی سیلین و آمپی سیلین) قابل تهیه بود. این در حالی است که روزگاری تهیه «مگامس» اوریجینال ساخت «قاپوز آباد» ایران از «اکسی متولون» های تاریخ مصرف گذشته که از داروخانه ها و از ناصر خسرو جمع آوری شده و به قیمت ناچیزی خریداری می شد و از نشاسته و کاکائو و ... و همین طور هم قالب کردن آن به ورزشکاران ایرانی از پر سود ترین تجارت هایی بود که خیلی ها را به آنچه که می خواستند رساند و اکنون نیز در چنین سطح گسترده ای عوارض جانبی آن را برای جامعه پیش کسوت مان به یادگار گذاشته است.

دوز مصرفی برای ورزشکاران ۱ تا ۱.۶ میلی گرم به ازای هر کیلو وزن بدن برای نتیجه بهتر همراه ناندرلون و تستسترون مصرف گردد.

 

دیانابول

دیانابول
 

این دارو در برخی منابع «متاندروستونولون» نیز نوشته و خوانده شده است. «دیانابول» از معروفترین و پرمصرف ترین دارو و استروئیدهایی است که در اغلب کشورها نیز به راحتی قابل تهیه و دسترسی بوده و معمولا به قیمتهای مناسبی نیز به فروش می رسد. این دارو از اولین نمونه استروئیدهایی است که در تاریخ ورزشهای قدرتی مورد استفاده قرار گرفته است. گفته می شود که «آرنولد شوارتزنگر» افسانه ای که روزگاری رقابتهای مستر المپیا را تحت سیطره خود داشت، بیش از نیمی از عضلات خود را مدیون همین داروست. شاید صحت و صقم این ادعا دقیقا مشخص نباشد اما این مسئله کاملا روشن است که بسیاری از ورزشکارانی که از استروئیدهای تزریقی دل خوشی ندارند، این دارو را برای مصرف انتحاب کرده و آن را در برنامه دارویی خود می گنجانند.

«دیانابول» در ترکیب با «دکادورابولین» که در برخی کشورها به «ناندرولون» نیز معروف شده است و همچنین در ترکیب با «سوستانون 250» که نام تجارتی چهار نوع تستوسترون معروف و شناخته شده نیز هست، بهتر و موثرتر عمل کرده و تاثیرات مطلوب تری بر جای می گذارد.

این دارو غالبا یکی از اعضای و اجزای اصلی دوه های حجم است. این دارو در صورتی که در دزهای بالا مصرف شود به راحتی به هورمونهای جنسی زنانه تبدیل شده و احتباس آب و املاح فراوان در بدن را نیز سبب می شود. برای کاستن از شدت عوارض این دارو در بدن می توانید آن را به همراه داروهای کم کننده عوارض نظیر: «نولوادکس» و یا دیگر آنتی استروژنها و یا داروها و مکملهای محافظت کننده کبد به کار بگیرید.

این دارو به صورت قرصهای 5 و در برخی موارد نیز 10 میلی گرمی تهیه شده و به بازار عرضه می شود. این دارو علیرغم اینکه دارویی قدیمی است اما هنوز هم به عنوان دارویی موثر در افزایش حجم و قدرت بدنی از آن استفاده  می شود. اطلاع از این نکته برای کسانی که قصد استفاده از این دارو را داشته و یا از آن استفاده می کنند الزامی است که «دیانابول» موجب احتباس آب و املاح فراوان در بدن شده و در حجم گسترده ای نیز به هورمونهای جنسی زنانه مثل استروژن تبدیل می شود.

                                  

 امروزه این دارو در کشورهای مختلف و تحت عناوین تجارتی گوناگون تهیه و تولید می شود. از معروفترین این نمونه ها می توان به «متاندروستونولون» اشاره کرد. از نمونه های اولیه این دارو برای درمان زندانیان جنگی آزاد شده که در طول اسارت نیز از سوء تغذیه شدید رنج برده و به شدت نیز لاغر می شدند، استفاده می شده است. این دارو معمولا به صورت قرصهای 5 میلی گرمی عرضه می شود اما قرصهای 5/2 و 10 میلی گرمی آن نیز تولید شده است.

به دلیل اینکه این دارو خواص آندروژنیک بسیار قدرتمندی دارد، زنان نمی توانند از این دارو استفاده کنند. دزهای بالای این دارو علاوه بر عوارض شناخته شده ای که دارد، در برخی موارد منجر به بروز بی خوای در انسان می شود. «دیانابول» یکی از محبوب ترین استروئیدهای خوراکی بوده و در عصر حاضر نیز هست. این دارو در عین حال که از موثرترین و پر قدرت ترین استروئیدهای خوراکی در جهان به شمار می رود، برای کبد نیز بسیار سمی بوده و مصرف طولانی مدات آن صدمات شدیدی به بافت کبد وارد می کند. مصرف توام با احتیاط آن با افزایش در خور توجه حجم و قدرت عضلانی همراه است. برای کم کردن و به حداقل رساندن عوارض جانبی این دارو، می توانید آن را به همراه «پروویرون» و «Legalon» که نوعی داروی تصفیه کننده کبد است، مصرف کنید.

برای کسب نتایج بهتر از مصرف این دارو می توان آن را به همراه «Sustanon»، «Deca-durabolin»، «Trophobolene» و یا دیگر استروئیدهای تزریقی و یا خوراکی مصرف نمود.

این دارو در بسته بندیهای متنوع و گوناگون در بازار موجود است. دز متوسط و معمول مصرف این دارو به میزان تقریبی 4 الی 8 قرص 5 میلی گرمی در روز توصیه شده است اما ورزشکاران گاه دز مصرف این دارو را تا 30 الی 40 میلی گرم در روز نیز بالا می برند

سوستانون

 

سوستانون

«سوستانون» استروئیدی روغنی و قابل تزریق است كه كمپانی داروسازی «ارگانون» آن را از تستوسترون تهیه كرده است. این دارو نیز تركیبی از چهار «استر» مختلف تستوسترون می باشد. سوستانون نیز همانند تمام داروهایی كه از تستوسترون مشتق می شوند، خواص بسار قدرتمند آنابولیكی و در عین حال آندروژنیكی دارد. این دارو معمولا در دوره های حجم و برای افزایش در خورتوجه حجم و قدرت عضلانی به كار گرفته می شود. «سوستانون» اگر چه به راحتی تبدیل به هورمونهای جنسی زنانه می شود اما در مقایسه با داروهایی همچون: «تستوسترون سی پیونات» و«تستوسترون انانتات» دارویی كم خطر و كم عارضه تر است.
برای مهار كردن عوارض جانبی این دارو معمولا به همراه مصرف آن از داروهایی نظیر: «نولوادكس» و «پروویرون» نیز استفاده می كنند.
«سوستانون» از این جهت كه آندروژنی قدرتمند است ممكن است عوارض جانبی قدرتمندی از قبیل: چرب شدن پوست، آكنه، افزایش رشد موهای زاید و ریزش موهای سر را نیز موجب شود. برای مهار كردن این عوارض نیز می توان از داروهای كم كننده عوارض بهره گرفت.
این دارو تقریبا به مدت سه هفته در بدن به صورت فعال باقی می ماند و به همین علت نیز فاصله بین دو ترزیق پی در پی این دارو غالبا در حدود 10 روز توصیه می شود. دز موثر این دارو بین 250 میلی گرم در هر 10 روز الی 1000 میلی گرم در هر 7 روز تخمین زده می شود.
برخی از ورزشكاران در مصرف این دارو زیاده روی كرده و دزهای بسیار بالایی از آن را مصرف می كنند. این عمل تحت هیچ شرایطی توصیه نمی شود. همواره به این نكته توجه داشته باشید كه دزهای مصرفی بالاتر از 750 یا 1000 میلی گرم در هفته با عوارض جانبی ناراحت كننده ای همراه خواهد بود.
مصرف تركیبی این دارو نیز به همراه دیگر داروهای استروئیدی، نتیجه كار را مطلوبتر خواهد كرد.

Anabolicum

 

Anabolicum

یکی از دوستان سئوالی در زمینه داروی  Anabolicum پرسیده بودند  که لازم میدانم توضیح کوچکی در مورد آن داده واز این پس موارد دیگری را در بخش داروها و مکملها قرار داده و به بررسی آنها بپردازیم.امروزه ویال هایی به نام Anabolicum در بازار دارویی یافت شده و به فراوانی نیز به فروش می رسد و خواص جادویی و اکسیر گرونه نیز به آن نست داده شده و ادعا می شود که این دارو تضمین کننده قهرمانی نیز خواهد بود. فروشندگان و در بسیاری از موارد نیز خریداران از محتویات واقعی دارویی که بین این دو رد و بدل می شود اطلاع درستی ندارند و با توجه به این که داروها در اغلب موارد با اسامی تجارتی گوناگون عرضه می شوند برای قالب کردن گنجشک به جای قناری به ورزشکاران نگون بختی که دسترسی به استروئیدهای اصل نداشته و داروهای عرضه شده در بازار سیاه دارو را به نام اصل خریده و مصرف می کنند نیز نیازی به رنگ کردن آن هم نخواهد بود. این دارو در اصل همانند ناندرولون دکانواتی است که نمونه های ایرانی آن در داروخانه های کشور به فراوانی، به وفور و به قیمت بسیار پایین تر از آنچه که قلابی فروشان از ورزشکاران طبی می کنند یافت می شود و کمپانی بریتیش دراگون نیز آن را در قالب دارویی که در این مقاله تشریح شد تولید و عرضه کرده است. Anabolicum که به صورت ویال های 10 میلی لیتری نیز عرضه می شود در اصل ناندرولونی است که به صورت ویال و برای مصارف دامپزشکی و حیوانی تهیه و عرضه می شود.

وینسترول خوراکی (Winstrol Tabs)
اطلاعات داده شده در مورد وینسترول تزریقی   کما بیش در مورد این دارو وینسترول خوراکی  نیز صدق می کنداما در کل  اثر نوع تزریقی آن نسبت به نوع خوراکی آن بیشتر ومؤثر تراست.

یکی از دلایل تأثیر کمتر این قرص ها نسبت به نوع تزریقی آن این است که ورزشکاران  از دوز کافی این دارو بهره نمی گیرندبا در نظر گرفتن این که دوز کافی برای مصرف در روز ۵۰ میلی گر ویا حداقل به صورت۵۰ میلی گرم یک روز درمیان است وبا توجه به مصرف روزانه خوراکی این دارو در مقایسه

 با فرم تزریقی آن در دوز روزانه مصرف محدود فرم خوراکی این دارو خواهد بود.علت محدود بودن دوز خوراکی این دارو در دوچیز می توان خلاصه کرد . قیمت بالای این دارو  ودرد شکمی حاصل از مصرف این داروهاست و همچنین قرص های این دارو حاوی ماده ۱۷-آلفا است که برای کبد خطرناک می باشد .

طریقه مصرف : ورزشکاران معمولاً با مصرف ۱۰ الی ۱۶ میلی گرم از این دارو دچار

دردهای شکمی وناراحتی کبدی نمی شوند. این دارو در وعده ها به صورت مساوی در صبح

 وعصرمصرف می شود. با این عمل علاوه برافزایش قدرت جذب از دردهای شکمی نیز جلو

گیری می شود.

عوارض جانبی : این دارو در دز های مناسب اثرات چندانی نداشته فقط در دز های بسیار

بالا موجب درد های شکمی وناراحتی کبدی می شود.

ماده مؤثر این دار«stanozolol» بوده این دارو به صورت قرص های ۲ و۵ و ۱۰ متحت عناوین

تجاری «stanol V»  «Winstrol»  «stromba» به فروش می رسد.

عوارض وینستورول
وینسترول و عوارض ان
این دارو در فرمهای خوراکی و تزریقی عرضه میشود که در برخی کشورها با نام ژنریک استانوزولول (Stanozolol)نیز شناخته می شود که stanozolol در حقیقت ماده موثر آن است.
این دارو از پر مصرف ترین استروئیدهای جهان میباشد که استفاده کنندگان نوع تزریقی آنرا نسبت به نوع خوراکی بیشتر ترجیح می دهند و این موضوع دو دلیل اصلی دارد:
1-در نوع خوراکی بدلیل اینکه باید از دزهای بالا استفاده شود دچار دردهای شکمی میشوند.
2-قیمت بالای قرصهای وینسترول
البته در نوع خوراکی میتوان با مصرف روزانه X تاY میلی گرم در دو وعده مساوی صبح و عصر علاوه بر افزایش قدرت جذب از دردهای شکمی هم کاست و به همان نتیجه مطلوب رسید.
این دارو هم از مشتقات تستوسترون است و فقط برای مصارف دامپزشکی تهیه می شود.اثرات آندروژنیکی این دارو بسیار کم است و در دزهای بالا اثرات جبران ناپذیری روی کبد بر جای میگذارد.
احتباس آب و املاح با مصزف این دارو بندرت اتفاق می افتد و باعث ایجاد حجم عضلانی مطلوب و خشک و کاملا مانگار میشود.
این دارو بصورت قرصهای 2و5 میلی گرمی و آمپولهای 50mg/ml و 100mg/ml در بازار
موجود است.
 
شرح کامل:
 
وینسترول و استانوزول یک استروئید ترکیبی خیلی مشهور برای چرخه های مقطعی است .
در حالی که تعدادزیادی از مردم برای استفاده از دیانابول تلاش می کنند و یا حتی سعی می کنند برای چرخه های مقطعی از آنادرول ( anadrol ) استفاده کنند .
در حقیقت من هرگز از کسی استفاده از استانوزول را برای چرخه های مقطعی نشنیده بودام .
استانوزول یک دارو مقطعی است .افراد کمی برای استفاده از آن در چرخه های اصلی بحث خواهند کرد این دارو به معین یک ترکیب موثر برای آنمی نیست و بنابراین ، کسی می تواند به طور صحیح فرض کند که نقش آن در چرخه های اصلی خیلی محدود و کم است .
استفاده و کاربرد جدیدی برای وینسترول در هر چرخه یا دوره داروی می توان برای استفاده آن در دوزهای خیلی محدود به منظور کاهش shbg به کار برد .
یکی از ویژگی های وینسترول توانای آن برای کاهش shbg بیش از دیگر استروئیدهاست .
یک دوزه mgkg به طور قابل توجهی shbg را کاهش داد . که همین دوز می تواند به نوبت ، میزان تستوسترون را در بدن افزایش دهد .
هرچند که با 99% از استروئیدها ، با ید به یاد داشت که سطح هورمونی بدن شما تغییر خواهد کرد چنانچه با حرکت هر یک از اجزا ئ مکمل تستوسترون ( یعنی انجام یک آزمایش در یک دوره داروی شامل وینسترول ) .
این دارو برای جلوگیری از عدم کار غدد جنسی تضمین شده است .
اثرات جانبی وینسترول و استانوزول افزودن این دارو به چرخه ای داروی اصلی می تواند مشکل ساز باشد ، چنانچه استانوزول یک ترکیب 17aa است ، به این معنی که آن با اولین عبور کردن از کبد شما بدون از بین رفتن تغییر می کند این حالت از آن یک داروی فعال به وجود می آورد ، بنابراین بسیاری از مردم قرص های را انتخاب می کنند که هم از شرکت های داروی قابل دسترس هستند و هم از لابراتوارها .
متسفانه ، از آنجای که این داروی ترکیبی 17aa است در حقیقت کبد را زهرآگین می کند ، استانوزول دارای یکی از سمی ترین ترکیبات استروئیدی است .این حالت یعنی زهر آگین شدن کبد ، نتیجه اضافه کردن آن به چرخه دارویی اصلی است که می تواند مشکل ساز باشد .
به طور کلی یک چرخه دارویی اصلی را خیلی سنگین خواهد کرد ، و مقدار زیاد استفاده از آن باعث افزایش سمی شدن خواهد شد . این دارو همچنین دارای نتایج نا مطلوبی بر کلسترول است ، و مقدار6mgs از استانوزول را می توان برای کاهش hdl به 33% و افزایش LDL به 29% به کاربرد . بزرگ شدن قلب حتی در مقدارهای کم از این دارو می تواند مربوط به مصرف وینسترول با شد بنابراین ، تعداد زیادی از مردم از خوردن آنها به طور چرخه های دارویی خودداری می کند .
به طور کلی پذیرفته شده است که به علت سمی بودن استانوزول استفاده از آن را بایستی به 6 هفته محدود کرد افراد زیادی آن را برای 12 هفته بدون ایجاد هیچ گونه مشکلی مصرف کنند.
اثرات استفاده از وینسترول و استانوزول ،
به طور کلی افراد می گویند احساس خشکی در مفاصل شان در هنگام استفاده از این دارو دارند و همچنین رروی هم رفته این خشکی یک حالت مقدماتی به نظر می رسد این خشکی می تواند به علت اثر فشار اسمزی معکوس باشد ، البته این گمان است اماافراد احساس خشکی بیشتری در ناحیه ای که تزریق انجام می شود دارند .
گزارش های مختلف و زیادی در باره ای استحکام تاندون و استانوزول حتی در مجلات پزشکی وجو دارد برخی می گویند که تاندون ها را ضعیف می کند ، دیگران می گویند تاندون ها را قوی می کند ( و برخی هم از طریق اینترنت به وسیله معلم های زیادی شایعه می کنند که تاندون ها را به طور ناصاف متغیر قوی می کند ، به طوری که احتمال صدمه دیدن به آنها زیاد است ) . به همین علت ممکن است همین ضعف تاندون ها بهترین چیزی باشد که ورزشکاران دیگر از آن استفاده نکنند این دارو به طور معین نشان داده است که می تواند در بعضی بیماری های مزمن استخوانی با القای گلوکوکورتیکوئید مفید باشد همچنین دارای ویژگی ها تولید کلاژن تیزی می باشد .
اما با همه این مشکلات ، ورزشکاران مشکلات زیادی را با مفاصل شان تحمل کرده اند زیرا از استانوزول استفاده می کرداند .
چنانچه قبلا هم شرح داده شد این یک ترکیب منحصر به فرد است که هم به صورت تزریقی و هم به صورت دهانی در بازار قابل دسترس می باشد . حالت های هر دو شامل ترکیبات مشابه است اما تزریق این دارو نسبت به خوردن آن بهتر است ، بنابراین یکی می تواند روی هم همه برای این نوع ترکیبات خیالاتی داشته باشد .
تزریق آن نیز دارای مزایای جلوگیری از اولین عبور از طریق کبدتان هست پس لطفا کبد خودتون را تحت فشار قرار ندهید

مکملهای تقویت کننده ترشح تستوسترون
مقدمه
تستوسترون، هورمون جنسی مردانه، و از یک سو، مسئول تکامل دستگاه جنسی و تناسلی مردانه، و از سوی دیگر، عامل ایجاد صفات مردانه ای از قبیل صدای کلفت، موی صورت، افزایش حجم عضلانی، خشونت، اعتماد بنفس، و همچنین تقویت تمایلات سالم جنسی است. این هورمون در بیضه های مردان، به مقادیر بسیار زیاد، و در تخمدانهای زنان، بمقدار بسیار کم تولید می شود.
ترشح کم این هورمون، هم عوارضی کوتاه مدت و هم دائمی بر سلامتی افراد دارد.
عوارض ترشح کم تستوسترون
اولین و مهمترین عارضه ترشح کم تستوسترون در بدن مردان، کاهش تمایل جنسی است. سطح انرژی و همچنین حجم عضلانی و قدرت بدنی هم کاهش می یابند.
در اینصورت، حتی اگر همه توانتان را در باشگاه بکار گیرید و برنامه غذایی هم داشته باشید، احتمالا عضلاتتان بسختی دم می کنند، و افزایش حجمشان بسیار دشوار خواهد شد.
کاهش میزان ترشح تستوسترون، باعث تغییر حالات روحی، و احساس افسردگی می شود.علاوه بر عوارض یاد شده، موارد زیر نیز ناشی از کمبود تستوسترون می باشند:
افزایش مقاومت در برابر انسولین (که سوزاندن چربی بدن را دشوار می کند، زیرا مقدار انسولین، بدلیل عدم پذیرش موثر این هورمون توسط سلولها، افزایش می یابد).
خستگی دائمی و کاهش اشتیاق به زندگی.
کاهش تواناییهای ذهنی.
سن افت:
در چه سنی این روند کاهش آغاز می شود؟ زمان آن مورد اختلاف متخصصان است، اما تحقیقات اخیر نشان داده اند، که افت مقدار ترشح تستوسترون، حتی در سن 25 تا 30 سالگی هم رخ می دهد. پیشنهاد می کنم اگر تمایل جنسیتان کم است، مقدار تستوسترونتان را آزمایش کنید. این مورد، شایع ترین عارضه کمبود تستوسترون است.
مقادیر عادی تستوسترون در زیر فهرست شده اند:
مقدار عادی کل تستوسترون، 300 تا 1200 نانوگرم در هر دسی لیتر است.
مقدار عادی تستوسترون آزاد (تستوسترون فعالی که بدن می تواند استفاده کند)، 8.7 تا 25 پیکوگرم در میلی لیتر است.
نیازی به توضیح نیست که هر چه مقدار این هورمون به حداکثر نزدیکتر باشد، بهتر است.
بهترین مکملهای تقویت ترشح تستوسترون
(بجز زد ام ای، برای نوجوانان توصیه نمی شوند)
مکملهای طبیعی بسیاری برای حفظ ترشح مطلوب تستوسترون وجود دارند. لطفا توجه داشته باشید، که بجز دو مکمل اول، فقط درصورتیکه بیش از 25 سال دارید، و ترشح تستوسترونتان کاهش یافته است، شروع به استفاده از این مواد نمایید.
نوجوانان، باید اکیدا از هر نوع مکملی که بر میزان ترشح هورمونها تاثیر می گذارد، پرهیز نمایند، زیرا لزومی ندارد، سیستمی را که با حداکثر قابلیت، کار عادی خود را انجام می دهد، مختل کرد. بعلاوه، هر نوجوان، تقریبا هر هفته، معادل یک آمپول 300 میلی گرمی تستوسترون تولید می کند. بیش از این دیگر نیاز نیست!
کارایی برخی از این مکملها، هنوز هم مورد اختلاف عده ای از متخصصان این رشته است، اما طبق تجربه شخصی من بعنوان یک بدنساز حرفه ای، استفاده از آنها نتایج قابل توجهی در پی دارد.
1. زد ام ای:
یک ماده آنابولیک مینرال علمی! این ماده حاوی آسپارتات مونومتیونین روی، آسپارتات منیزیم، و ویتامین ب 6 می باشد.
افزایش چشمگیر میزان هورمونهای آنابولیک و قدرت عضلانی ورزشکاران، توسط این محصول کاملا طبیعی، با آزمایشهای کلینیکی ثابت شده است.
طبق این آزمایشها، دریافت 30 میلی گرم روی و 450 میلی گرم منیزیم مکمل در شبانه روز، می تواند سطح تستوسترون را تا 30% افزایش دهد! من هر شب، 2 کپسول زد ام ای تولیدی صنایع غذایی پرولب می خورم.
توجه: با توجه به اینکه زد ام ای، از دو ماده معدنی و ویتامین ب 6 ساخته شده است، نوجوانان می توانند آنرا با خیال راحت مصرف نمایند.

2. ویرالوید:
ویرالوید، ترکیبی طبیعی از آلکالوییدهای استروئیدی مشتق از گیاهان حاوی استرول فراوان است، که با افزایش سطح هورمون لیوتنیزینگ، افزایش تولید تستوسترون طبیعی بدن را تضمین می کند. این محصول، ماده ای عالی برای کسانی است، که قصد افزایش طبیعی هورمونهایشان را دارند.
یکی از ویژگیهای مطلوب این ماده، عدم عادت بدن است. در واقع، ویرالوید، در دراز مدت نتیجه بهتری می دهد. علاوه بر این، باعث کاهش مقدار استروژن و افزایش حساسیت به تستوسترون می شود.
نتایج مصرف این مکمل را، پس از یک هفته، بصورت افزایش احساس سلامتی و عضلاتی متورم تر خواهید دید. در پایان هفته دوم، شاهد تفاوتی کاملا محسوس در قدرت بدنیتان خواهید بود.
این ماده، محصول شرکت صنایع غذایی ویوتک است. من، بعلت وزن زیاد، روزی دو کپسول می خورم. اما کسانیکه وزنشان کمتر از 176 پوند (80 کیلوگرم) است، می توانند نصف این مقدار را مصرف نمایند.
توجه: این محصول را، افراد بالای 20 سال می توانند با خیال راحت مصرف کنند.

3. 17-اچ دی:
17- اچ دی، قویترین آندروژن (تقویت کننده صفات ثانویه جنسی) موجود بدون نیاز به نسخه پزشک است. این ماده، از طریق استخراج (با استفاده از نوعی فرایند استخراجی تقطیری چند مرحله ای) اجزاء آنابولیک گیاه اسمیلاکس (نوعی مارچوبه)، و آرایش مجدد اتمهای هیدروژن و اکسیژن حلقه طبیعی استروئید آن (با استفاده از یک فرایند ویژه هیدروکسیلاسیون) بمنظور تهیه ترکیبی شدیدا آندروژنیک و آنابولیک ، ساخته شده است.
استروئیدها را به دو دسته اصلی آندروژنیک یا آنابولیک تقسیم می کنند. استروئیدهای آندروژنیک باعث افزایش حجم و قدرت می شوند، درحالیکه انواع آنابولیک، خشکی (کم چربی بودن) و ورزیدگی بیشتر را بدنبال دارند. 17-اچ دی، بهترین ویژگیهای هر دو نوع را در خود دارد، زیرا ساختار منحصر بفرد مولکولی آن، مانع تبدیل به استروژن (و در نتیجه احتباس آب، و ذخیره چربی بشکل زنانه)، و دی اچ تی (که در اینصورت ریزش مو و واکنش شدید پروستات هم منتفی است) می شود.
ساختار مولکول 17-اچ دی، جذب آنرا چنان تسریع می کند، که اثرش طی چند دقیقه (تقریبا ظرف 30 دقیقه از مصرف با شکم خالی) حس می شود. افزایش قدرت، دم و استقامت بهتر عضلات، و انرژی و تمایل جنسی بیشتر، از جمله نتایج مصرف این محصول می باشند.
شگفت انگیزترین ویژگی این ماده، بروز سریع برخی نتایج، تا 30 دقیقه پس از مصرف است (ادعایی که تا خودم مصرف نکردم، باور نکردم).
17-اچ دی را هم شرکت صنایع غذایی ویوتک تولید می کند. 1 کپسول آنرا، با شکم خالی، 30 دقیقه قبل از تمرین، میل نمایید، تا فورا شاهد تاثیرش باشید.
4. 6-او ایکس او:
6-او ایکس او، که اختصار 3، 6، 17-آندرواستنتریون است، یک آندروژن قوی متابولیک می باشد، که بطور طبیعی، از طریق کاهش میزان استروژن (هورمون مسئول ایجاد صفات زنانه)، مقدار تستوسترون را افزایش می دهد.
شاید باور نکنید که بدن مردان هم این هورمون را عمدتا از طریق عمل آنزیم آروماتاز که تستوسترون را به استروژن تبدیل می نماید، ترشح می کند.
هورمون زنانه، در بدن مردان هم، بیشتر از طریق فعالیت آنزیم آروماتاز، که تستوسترون را به استروژن تبدیل می کند، تولید می شود. 6-او ایکس او، به آنزیم آروماتاز می چسبد، آنرا خنثی می کند، و بدین ترتیب میزان تستوسترون را افزایش می دهد. من، شبها همراه با آخرین وعده غذا، 3 کپسول 6-او ایکس او همراه با زد ام ای پرولب می خورم. مکمل مصرفی من، تولید ارگوفارم است.
5. یوریکما لانگفلیا:
یوریکما لانگفلیا، تستوسترون را از هورمونی بنام اس اچ بی جی (گلوبولین چسبیده به هورمون جنسی) جدا، و در نتیجه مانع جذب آن توسط گیرنده ها می شود.
مصرف یوریکما، با فعال کردن تستوسترون چسبیده، مقدار تستوسترون قابل استفاده را بطور متوسط 30% افزایش می دهد.
من یوریکما لانگفلیای مورد نیازم را از دو منبع تهیه می کنم: یکی، محصولی از شرکت بایوتست، بنام ترایبکس، که روزی دو بار، هر بار یک کپسول آنرا می خورم، و محصول دیگری بنام پرومن-ایکس، که مصرف فقط روزی یک قرص آن در ناشتا، نه تنها ترشح تستوسترون را تقویت می کند، بلکه مقدار اکسید نیتریک را هم افزایش می دهد.
سخن آخر درباره مکملهای افزایش دهنده تستوسترون
درصورتیکه ورزشکاری بالای 25 سال هستید، و مقدار تستوسترونتان افت کرده است، و علاقمند به افزایش طبیعی آن هستید، درباره مصرف این مکملها فکر کنید. نیازی به مصرف همزمان همه این مواد نیست، می توانید با یک دوره 6 هفته ای از هر کدام، نتایج خوبی بگیرید.

پری موبولان و عوارض ان
«پریموبولان دپو» یکی از سالم ترین و کم ضرر ترین استروئیدهایی است که امروزه در دسترس ورزشکاران رشته های قدرتی قرار دارد. تاثیرات و خاص آندروژنیکی این دارو بسیار پایین بوده و در عوض، خواص آنابولیکی آن بسیار قوی و قدرتمند است. این دارو برای کبد سمی نبوده، به هورمونهای جنسی زنانه تبدیل نمی شود و مصرف آن در طولانی مدت نیز منجر به افزایش حجم مطلوب و با کیفیت عضلانی می گردد. کسانی که قصد مخفی کردن دوپینگ خود از دید دیگران را داشته باشند، این دارو را بیشتر از استروئیدهای دیگر می پسندند. چرا که این دارو به هورومنهای جنسی زنانه تبدیل نشده و منجر به بروز عارضه نوک سینه و احتباس آب و املاح در بدن نمی گردد.
ماده موثر این دارو «Methenolone» خوانده می شود. این دارو جزو معدود استروئیدهایی است که با رژیمهای کم کالری و کم قند نیز سازگاری داشته و حتی در این شرایط نیز آثار مثبت در خور توجهی را از خود بر جای میگذارد. همین امر نیز باعث شده است تا امروزه این دارو جای خود را در دوره های کات و چربی سوزی به خوبی باز کند. در دوره های کات و چربی سوزی می توان این دارو را به همراه «T-3»، «کلن بوترول»، «پروویرون»، «وینسترول» و «دکادورابولین» به کار گرفت. مصرفی ترکیبی این دارو به همراه «سوستانون 250» و «دیانابول» در دوره های حجم نیز تاثیرات بسیار خوبی از خود نشان داده است.
«پریموبولان دپو» نام تجارتی داروی تولیدی کمپانی شرینگ است که به صورت آمپولهای 50 میلی گرم در 1 سی سی تولید و عرضه می شود. نمونه های اروپایی این محصول نیز به صورت آمپولهای 100 میلی گرم در سی سی به بازار عرضه می گردد. این دارو را به واقع می توان سالم ترین و سازگار ترین استروئید تزریقی با بدن دانست که به هورمونهای جنسی زنانه تبدیل نشده و خواص آنابولیکی آن در قیاس با خواص آندروژنیکی آن نیز بسیار بالاست. از همه مهمتر می توان گفت که این دارو برای کبد سمی نیست.هم زنان و هم مردان ورزشکار می توانند از این دارو استفاده کنند. دز مصرف نرمال و متوسط این دارو برای مردان در حدود x الی y میلی گرم در هفته توصیه شده است. همانگونه که ذکر شد این دارو تنها دارو و تنها استروئید تزریقی است که با رژیمهای غذایی کم کالری و کم قند سازگاری کامل دارد. از این رو می توان این دارو را در دوره های کات نیز به کار گرفت و از آن استفاده کرد.
مصرف ترکیبی این دارو به همراه دیگر استروئیدهای خوراکی و تزریقی از تاثیر منفی این داروها بر بدن و از شدت احتباس آب و املاح کاسته و آثار آنابولیکی آنها را نیز تشدید نموده و سفتی و خشکی عضلات را تضمین می کند. به همراه این دارو می توان از داروهایی نظیر: «اومنادرن»، «سوستانون»، «سی پیونات»، و «پروپیونات» نیز استفاده نمود.
این دارو در تقویت سیستم ایمنی بدن نیز موثر بوده و در درمان بیماران مبتلا به ایدز و یا دیگر بیماریهای تحلیل برنده عضلات و تضعیف کننده سیستم ایمنی بدن از آن استفاده می شود.
این دارو به صورت آمپول های 1 میلی لیتری که هر میلی لیتر از آن شامل 100 میلی گرم داروی اصلی است، تهیه و تولید می شود. دز معمول و متوسط مصرف این دارو در حدود w الی x میلی گرم در هفته است اما ورزشکاران رشته های قدرتی که بردباری کمتری برای رسیدن به حجم عضلانی مطلوب نیز دارند، از دزهای y الی z میلی گرم در هفته نیز استفاده می کنند

سوستانون 250 (محلول قابل تزریق روغنی)
ا

سوستانون 250 (محلول قابل تزریق روغنی)

ین دارو که اصل آن مکزیکی است در بسته های 250 میلی گرمی و به صورت آمپول های تزریقی عرضه می شود.ورزشکاران از این دارو برای افزایش قدرت و حجم عضلانی بهره می گیرند اما گفته می شود که کارایی آن به پای استروئیدهای ساخت آمریکا نمی رسد. این دارو را می توان جزو استروئید های طولانی اثر  به حساب آورد. نا گفته نماند که تزریق این دارو معمولا با درد زیادی همراه است.این دارو به دلیل نیمه عمر پایینی که دارد برای تزریق در دوره مسابقات و مخصوصا مسابقات وزنه برداری قدرتی ایده آل به نظر می رسد.

این دارو از ترکیب 4 گروه تستسترون است .برای رسیدن به نتایج بهتر مصرف این دارو به همراه دکا دورابولین .دیانابول یا آنادرول توصیه می شود .

سوستانون معمولا بصورت هر هفته یا 10 روز یک بار تزریق می شود

استروییدها
ستروئید (به انگلیسی: steroid) نوعی لیپید و لذا نوعی چربی است. استروئیدها به صورت کلی دارای چهار حلقه کربنی هستند که سه تا از آنها سیکلوهگزان و آخری سیکلوپنتان ( پنج کربنه ) است . تفاوت استروئیدها در گروههایی است که به این حلقه‌ها وصل می شوند و اکسیداسیون حلقه‌ها .

استروئیدها در بدن جانوران و گیاهان دیده می شوند . مهمترین نوع استروئید در بدن انسان کلسترول نام دارد.[۱] علاوه بر این در بدن انسان، استروئیدها بصورت هورمونهایی همچون استروژن، تستسترون، و کورتیزول دیده می‌شوند

 

ستروییدها در بدن دو نقش مهم بازی میکنند اول انابولیک دوم اندروژنیک.انابولیک اثراتی می‌باشد که باعث رشد توده عضلانی در بدن میشوند واندروژنیک اثرات تغیرات هورمون‌های جنسی میباشد.از انجایی که رشد توده عضلانی (انابولیک)توسط تستستورون طبیعی در بدن انجام میگیرد از این رو تقریبا ٪۹۰ استرووییدها در بدن با این هورمون کار دارند. ولی استفاده از استروییدها هر دو اثر را روی بدن به جا میگذارد.به همین دلیل تمام استرویید هابه علاوه اثرات انابولیکی قوی دارای عوارض اندروژنیکی هستند. چون مقدار هورمون مردانه را در بدن بالا میبرندکه این امرباعث اختلال در سیستم هورمونی بدن میشود.به خصوص در زنها عوارض استفاده از استرییدها چندبرابر مردان میباشد.

کراتین
کراتین چیست ؟ چه مزایا و عوارضی دارد ؟
كراتین ماده ای است كه در بدن انسان در طی سوخت و ساز پروتئین تولید می شود. این ماده در غذاها و مكملهای به همین نام وجود دارد.
كراتین منو هیدرات جهت افزایش ذخایر كراتین و كراتین فسفات (cp) بدن مصرف می شود.
Cp در بدن انسان از تركیب كراتین و فسفات تولید شده و همراه با آدرنالین تری فسفات (atp) در بافت عضله ذخیره می شود. در واقع cp در دسترس ترین و سریعترین منبع سوختی جایگزین atp است.
ولی نقطه ضعف آن توانایی كم بدن در ذخیره این ماده می باشد. كراتین در بدن از سوختن پروتئینها و اسیدهای آمینه ی آرژی نین، گلیسین و متیونین بدست می آید. این ماده بطور طبیعی در گوشت قرمز و ماهی یافت می شود. هر یك كیلو گرم گوشت قرمز حدود 5 گرم كراتین دارد.

از عمده اثرات كراتین می توان به موارد ذیل اشاره كرد:

1- افزایش قدرت عضله
2- در فواصل بین تمرینات سنگین ورزشی بازسازی ذخایر انرژی را سرعت می بخشد.
3- بدون افزایش چربی بدن، در افزایش توده عضلات بدن نقش قابل توجهی دارد.
4- آستانه بی هوازی را در بدن افزایش می دهد.
5- در تمرینات ورزشی سرعتی و شدید، ضمن كاهش تولید اسید لاكتیك، مانع از خستگی شده و مدت تمرین شدید را طولانی تر می كند.

پس به طور كلی می توان هنگام نیاز به افزایش وزن و توده عضلات، افزایش قدرت و سرعت در حركات انفجاری و كمك به تولید atp در بدن از این ماده استفاده نمود.

مقدار مصرف :

اصولاً جهت نتیجه گیری كامل و صحیح لازم است مصرف كراتین را به دو مرحله ی بارگیری و نگهدارنده تقسیم كرد .

مدت مرحله بارگیری 5 روز است و مرحله نگهدارنده از روز ششم آغاز می شود. مقدار مصرف این ماده را در هر دو مرحله و برای زنان و مردان می توان از جداول ذیل استخراج نمود :

جدول 1- طرز مصرف كراتین منوهیدرات در ورزشكاران مرد

مرحله نگهدارنده
   
مرحله بارگیری
   
وزن بدن
4-2 گرم
   
9 گرم
   
كمتر از 36 كیلوگرم
5-3 گرم
   
10 گرم
   
41-36 كیلوگرم
6-3 گرم
   
11 گرم
   
45-42 كیلوگرم
7-4 گرم
   
13 گرم
   
50-46 كیلوگرم
7-4 گرم
   
14 گرم
   
55-51 كیلوگرم
8-4 گرم
   
15 گرم
   
59-56 كیلوگرم
8-4 گرم
   
16 گرم
   
64-60 كیلوگرم
9-5 گرم
   
17 گرم
   
68-65 كیلوگرم
9-5 گرم
   
18 گرم
   
73-69 كیلوگرم
10-5 گرم
   
19 گرم
   
77-74 كیلوگرم
10-5 گرم
   
20 گرم
   
82-78 كیلوگرم
11-6 گرم
   
22 گرم
   
86-83 كیلوگرم
12-6 گرم
   
23 گرم
   
91-87 كیلوگرم
12-6 گرم
   
24 گرم
   
95-92 كیلوگرم
13-7 گرم
   
25 گرم
   
بیشتر از 95 كیلوگرم

جدول 2- طرز مصرف كراتین منوهیدرات در ورزشكاران زننوشته شده در : جمعه 13 بهمن 1391  توسط : Clen buetrol کلن بوترول.    نظرات() .

برچسب ها: کلن بوترول ( Clenbuterol ) کلن بوترول که با نام های تجاری اسپیروپنت و ونتی پالمین شناخته می شود یکی از داروهای مقلد سمپاتیک است که توسط افراد مبتلا به اختلالات تنفسی به عنوان ضد احتقان و گشاد کننده برونش مورد استفاده قرار می گیرد. کلن بوترل در افراد مبتلا به اختلالات تنفسی مزمن مانند آسم باعث تنفس بهتر و راحتر در آنها می شود. کلن بوترول ( Clenbuterol ) کلن بوترول ( Clenbuterol ) یک داروی آگونیست بتا هم محسوب می شود که از نظر ساختار شبیه افدرین و سالباتامول می باشد ولی اثرات آن بسیار طولانی تر از دیگر داروهای محرک و ترموژنیک می باشد. ادامه مطلب:کلن بوترول ( Clenbuterol ) کلن بوترول در بین ورزشکاران به ” کلن ” شهرت دارد که بسیار هم محبوب است کلن بوترل باعث افزایش ظرفیت هوازی ، تحریک سیستم عصبی مرکزی و بالا رفتن فشار خون و افزایش حمل و نقل اکسیژن می شود که منجر به افزایش متابولیسم پایه و به طور هم زمان سوخت بیشتر چربی بدن می شود. اما این دارو معمولا به خاطر خاصیت شل کنندگی عضلات صاف آن استفاده می شود که به معنی گشاد کردن بروشنها و نایژه ها است. پزشکان کلن بوترل را معمولا در دوزهای ۲۰ یا ۶۰ میکروگرم تا ۱۲۰ ( برای زنان ) یا ۱۴۰ ( برای آقایان ) میکروگرم در روز تجویز می شود. اما کلن بوترول که در بین ورزشکاران به ” کلن ” شهرت دارد یک ترکیب بسیار جالب و قابل توجه می باشد که بسیار هم محبوب است. با این که کلن بوترول یک هورمون استروئیدی نیست ، دارای اثرات قوی ضد کاتابولیکی می باشد به این معنی که از تجزیه پروتئین در عضلات جلوگیری کرده و در نتیجه باعث افزایش سلولهای عضلانی و در نهایت رشد عضلانی می شود ، به همین دلیل بسیاری از ورزشکاران حرفه ای برای جلوگیری از فاز کاتابولیک قبل از مسابقات و همچنین پس از اتمام دوره های استروئیدی و به دست آوردن تعادل مثبت وحفظ توده عضلانی از آن بهره می برند. افزایش دمای بدن پس از مصرف ” کلن ” یکی از نشانه های وادار کردن بدن برای افزایش سوخت وساز چربی است که افزایش حرارت بدن با مصرف همزمان کلن با استروئید ها افزایش بیشتری پیدا می کند. یکی از معایب کلن عادت کردن بدن به دوز های مصرفی آن و در نتیجه بی اثر شدن داروست که برای جلوگیری از آن باید دارو را به شکل هرمی مصرف کرد به این شکل که هر ۳ تا ۴ روز دوز مصرفی را بیشتر کرده هر ۳ تا ۴ هفته مصرف دارو را قطع کرده و به بدن استراحت دهیم ، باید به این نکته هم توجه کنید که مصرف بیشتر از ۱۶۰ میکرو گرم از این دارو را در یک روز خطرناک بوده و به هیچ عنوان توصیه نمی شود. بسیاری از ورزشکاران حرفه ای برای جلوگیری از فاز کاتابولیک قبل از مسابقات از کلن استفاده می کنند برای استفاده از مزیت های چربی سوزی کلن و سرعت بخشیدن به آن بسیاری از ورزشکاران آنرا همراه با دیگر چربی سوز ها مصرف می کنند. یک پیشنهاد موثر مصرف آن با تیرومل یا سیتومل می باشد به این شکل که ۳ هفته کلن و پس از قطع آن به مدت ۳ هفته تیرومل مصرف شود. مصرف همزمان این دو دارو بعلت برخی تداخلات داروئی توصیه نمی شود. یک نمونه برنامه پیشنهادی ۳ هفته ای برای مصرف کلن را میتوانید در زیر مشاهده کنید: روز اول تا روز سوم روزانه ۴۰ میکروگرم روز چهارم تا روز ششم روزانه ۶۰ میکروگرم روز هفتم تا روز نهم روزانه ۸۰ میکروگرم روز دهم تا روزدوازدهم روزانه ۱۰۰ میکروگرم روز سیزدهم تا روز پانزدهم روزانه ۸۰ میکروگرم روز شانزدهم تا روز هجدهم روزانه ۶۰ میکرو گرم روز نوزدهم تا روز بیست و یکم روزانه ۴۰ میکرو گرم پس از آن استراحت دارویی به مدت ۳ هفته کلن بوترول دارای عواضی شبیه استروئید های آنابولیک نیست بنابراین یک داروی ایدآل برای بانوان محسوب می شود. با این حال مصرف کلن بدون عواض جانبی نخواهد بود که از متداول ترین عوارض جانبی آن می توان به موارد زیر اشاره کرد: احساس گیجی و منگی ، لرزش بی اراده دست ، احساس گر گرفتگی ، بی خوابی ، سردرد ، اسپاسم های عضلانی ، حالت تهوع ، بی قراری ، تپش قلب و افزایش فشار خون ، این عوارض در شروع مصرف زیاد بوده و بعد از ۸ تا ۱۰ روز کاهش پیدا کرده یا حتی از بین می روند. محصولات به شکل قرص کلن بوترول از محبوبیت بیشتری بر خوردار هستند کلن بوترول در بسیاری از کشور های جهان به جز در آمریکا یافت می شود. امروزه کلن بوترول بصورت قرص و شربت و اسپری و ویال های تزریقی قابل دسترس است که محصولات به شکل قرص از محبوبیت بیشتری بر خوردار هستند. شربت ها و اسپری های کلن بوترول معمولا دارای کیفیت بالایی هستنند ولی چون برای کودکان تولید می شوند بسیار ضعیف هستند. آمپول ها و محصولات تزریقی کلن هم معمولا حیوانی بوده و برای استفاده دامها تولید شده و کیفیت لازم برای استفاده انسان ها را ندارند. انواع انسانی محصولات تزریقی کلن نیز وجود دارد که بسیاری از آنها فاقد اعتبار لازم می باشند. در بازار ایران انواع کلن بوترل های خوراکی و تزریقی وجود دارد که در بین آنها نیز محصولات تقلبی به وفور دیده می شود. از جمله بهترین کلن بوترلهای موجود در بازار می توان به موارد زیر اشاره کرد: • کلن بوترول بالکان فارما در دو نوع ۲۰ و ۴۰ میکروگرمی در بسته های ۶۰ عددی ساخت کشور مولداوی. • کلن بوترول سوفاما ( SOPHARMA ) ساخت کشور بلغارستان حاوی ۵۰ ععد قرص ۲۰ میکروگرمی. کلن بوترول این دارو هورمون و یا استروئید نیست. «کلن بوترول» به دسته داروهای « beta-2-symphatomimetic » تعلق داشته و با این وجود ، تاثیراتی همانند استروئیدها از خود نشان می دهد. این دارو در برخی کشورها به نام «اسپیروپنت» نیز نامیده می شود. مصرف این دارو با افزایش حجم عضلانی ، افزایش قدرت بدنی و از همه مهم تر نیز با تشدید سوخت و ساز چربی ها در بدن همراه بوده است. تاثیرات آنابولیکی این دارو را می توان در آنتی کاتابولیک بودن آن دانست. این دارو از تجزیه شدن پروتئین در عضلات جلوگیری کرده و بدین ترتیب موجب تشدید رشد عضلات در ورزشکاران می گردد. این دارو زمانی که در دوره های کات و به همراه «T-3» ، «پریموبولان دپو» ، «اکساندرولون� � یا «وینسترول» به کار گرفته شود ، تاثیرات مثبت جادویی در کاهش میزان چربی زاید در بدن خواهد داشت. زنان و یا کسانی که مصرف دارو در ورزش را به تازگی شروع کرده باشند ، به راحتی از این دارو استفاده کرده و علاوه بر تشدید عضله سازی در بدن ، چربی های زاید خود را نیز به آسانی می سوزانند. این دارو استروئید نبوده و خواص شایع و معمول استروئیدها را نیز در پی نخواهد داشت اما با این وجود ، این دارو نیز عوارض جانبی خاص خود را در پی دارد. در مصرف این دارو نیز باید رعایت احتیاط را بکنید. ابتدا از دزهای کمتر و سبک تر استفاده کرده و سپس دز مصرف را به تدریج افزایش دهید تا به دز مجاز و توصیه شده برسید. دوره های مصرف این دارو حدالامکان باید کوتاه انتخاب شده و در صورت لزوم نیز دوره تکرار شود. بدن آدمی به راحتی و در مدت زمان کوتاهی نسبت به این دارو سازگاری پیدا کرده و از حساسیت آن به این ترکیب کم می شود. این دارو اصولا داروی گشاد کننده برونشها بوده و در سرتاسر جهان ، از آن برای مقابله با حملات آسم و برای درمان تنگی نفس آدمی استفاده می شود. این دارو چند سالی بیش نیست که در قلمرو ورزشهای قدرتی وارد شده است. گویا دنیای جنجالی پرورش اندام همانگونه که پیشتر گفته شد ، دست رد بر سینه هیچ دارویی نزده و نمی زند. مصرف این دارو در کشور حتی از پرورش اندام به رژیمها و خدمات لاغری نیز سرایت کرده و برای لاغر کردن زنان و مردانی که با ورزش های قدرتی نیز میانه چندان خوبی نداشته و تنها برای کم کردن وزن و یا زدودن چربی های زاید و برای گرفتن برنامه غذایی و تمرینی به برخی مربیان مراجعه می کنند نیز به کار گرفته می شود. مطالبی که در این ستون به چاپ می رسد ، غالبا از مقالات مندرج در سایت های فروش اینترنتی داروهای ممنوعه در ورزش گرفته شده است. جملات متن اصلی در این مقالات به گونه ای هدفدار و مغرضانه به رشته تحریر در آمده است و چیده شده است تا در عین حالی که از نویسندگان این مطالب سلب مسئولیت می شود ، عوارض ، مضرات و خطرات واقعی استروئیدها و دیگر داروها در طی این نوشته ها کوچک و کم اهمیت جلوه داده شده و علیرغم اینکه در این نوشته ها به اضطرار اشاره ای هر چند گذرا به این عوارض می شود ، این مخاطرات و عوارض نیز به طرز ماهرانه و استادانه ای از توجه خواننده پنهان نگه داشته و در لابلای تاثیرات اغوا کننده ای که با آب و تاب به آن پرداخته می شود ، گم می شود. در ترجمه این مطالب به این نکته توجه داشته و همواره سعی ما بر این بوده است تا با شفاف سازی بی طرفانه در مورد فواید احتمالی و مضرات و خطرات حتمی این داروها ، تقاضای مصرف برای مصرف این داروها در کشور را کم کرده و از بروز عوارض گوناگونی که امروزه در سطح گسترده ای در کشور شاهد آن هستیم ، به قدر مختصر توانی که داریم ، کم کنیم. این دارو با تاثیری که بر سیستم عصب مرکزی بدن گذاشته و بدین وسیله منشاء آثار مثبتی در بدن شده ولی عوارضی از قبیل: لرزش دستها ، تعرق شدید ، افزایش فشار خون و حتی استفراغ را نیز در پی داشته است. جالب اینجاست که این عوارض حتی گاه ممکن است با همان اولین دز مصرف نیز در انسان بروز کند. حال خود تصور کنید که تجویز این چنین دارویی برای بخت برگشتگانی که در طول عمر خود به جز «آسپرین» و قرص های سرما خوردگی چیز دیگری را مصرف نکرده و اکنون نیز تنها به قصد کم کردن حجم چربی انباشته شده در پهلوها به ما مراجعه کرده اند ، چقدر می تواند خطرناک و غیر علمی باشد. تجویز این دارو در ایران حتی برای دختران و زنان نیز امری عادی و بدیهی است! تجویز این دارو به دختران جوان از طرف شخصی که برای برطرف کردن لاغری مفرط خاله خود از «اکسی متولون» استفاده کرده است ، چندان هم عجیب و غیر منتظره به نظر نمی رسد! فرم شربت و تزریقی این دارو نیز ساخته و عرضه شده است اما ورزشکاران و یا متقاضیان خدمات لاغری اغلب از قرصهای این دارو استفاده می کنند. دز موثر و مناسب این دارو برای هر کسی متفاوت بوده و هر فرد بسته به میزان حساسیت بدن به این دارو می تواند به مرور زمان و با امتحان کردن دزهای پایین تر و افزایش تدریجی دز مصرف ، به دز مناسب و مطلوب برسند. اما با این وجود دز مصرف متوسط این دارو را می توان 2 الی 8 قرص در روز توصیه کرد. با مصرف این دارو ، فرد احساس گرمای شدیدی می کند. تاثیر این دارو در بدن حتی گاه تا 3 الی 6 هفته ادامه می یابد. این دارو به اسامی تجارتی گوناگون به بازار عرضه می شود. «Monores» به صورت قرصهای 20 میلی گرمی و در بسته های 30 تایی ، «Spiropent» به صورت قرصهای 20 میلی گرمی و در بسته های 30 تایی ، «Bolgarian» نیز به صورت قرصهای 20 میلی گرمی و در بسته های 50 تایی در بازار موجود است. دز متوسط مصرف این دارو در حدود2 الی 8 قرص در روز توصیه شده است اما در برخی موارد ، مصرف 4 الی 10 قرص در روز نیز با رعایت احتیاط توصیه و تجویز شده است. مسترون ین دارو استروئید و یا دارویی آنابولیک نیست. این دارو ترشح طبیعی تستوسترون در بدن مردان را تشدید می کند. از این دارو برای باز گرداندن میزان ترشح طبیعی تستوسترون به حالت نرمال به همراه دوره های مصرف استروئیدها و یا در دوره های پاکسازی استفاده می شود. استفاده از این دارو در دوره های پاکسازی پس از دوره ، نه تنها موجب بازگشت ترشح طبیعی تستوسترون به حالت طبیعی می شود بلکه در حفظ حجم حاصل شده در طول دوره نیز فرد را یاری می کند. استفاده از این دارو به همراه «کلوماید» و «کلن بوترول» در دوره های پاکسازی توصیه شده است. هر بسته از این دارو به صورت دو پوکه و آمپول ارایه می شود که یکی از این دو پوکه ، حاوی ماده اصلی بوده و به صورت پودری سفید رنگ دیده می شود و دیگری نیز که به صورت مایع می باشد ، حلال آن است. قبل از تزریق ، این دو ماده را در هم ادغام کرده و محلول حاصل را تزریق می کنند. «HCG» مخفف «Human chorionic gonadotropin» می باشد. این دارو که از ادرار زنان باردار تهیه و استحصال می گردد ، در داروخانه های بسیاری از کشورها برای فروش عرضه می شود. این دارو با نام های تجارتی مختلف تهیه و عرضه می شود که از معروفترین و پر مصرف ترین آنها می توان به «Pregnyl» ساخت کمپانی «Organon» و «Profasi» ساخت کمپانی «Serono» اشاره کرد. «FDA» با مصرف این دارو در درمان اختلالات جنسی نوجوانان و در کم کاری غدد ترشح کننده تستوسترون و در درمان ناتوانی ها و اختلالات جنسی زنان (عدم وجود تخمک گذاری) موافقت کرده است.قطع مصرف داروهای استروئیدی معمولا با افت شدید حجم و قدرت بدنی همراه است. استفاده صحیح و علمی از این دارو برای به حداقل رساندن افت حجم و قدرت بدنی پس از قطع مصرف دارو توصیه شده است.این دارو به صورت ویالهای 500 ، 1500 ، 2500 و 5000 واحدی تهیه و به بازار عرضه می شود. دز مصرف متوسط این دارو نیز بین 2000 الی 10000 واحد در هفته توصیه شده است ستابون ستابون دیگر دارویی هست كه میخوام در موردش براتون توضیحاتی بدم . این دارو در فرم خوراكی ساخته شده . به شكل قرص های صورتی رنگ . بسیار محبوب هم برای مردان و هم برای زنان . در 20 ورق كه هر ورق 10 عدد دارد در بازار فروخته میشود . یعنی به صورت 200 عددی . هر 200 عدد ستابون قیمتی معادل 30 تا 35 هزار تومان قیمت دارد . هر قرص ستابون از 2 میلیگرم استنازول و ویتامین های b1 b6 و b12 ساخته شده است . این دارو هرگز بدن شما را آبدار نمیكند و فقط به شما عضله هدیه میدهد . بهتر است ان دارو را با تستسترون پریپیونات استفاده كنید . كه مبتدی ها می توانند با تستسترون آنانتات هم استفاده كنند . اما برای داشتن عضلات خشك همان تستسترون پریپیونات بهتر است . از استفاده این دارو در دوز های بالا اجتناب كنید چون باعث سمی شدن كبد میشود . اما در دوز معمول بسیار كم عوارض می باشد حتی برای زنان . نحوه استفاده ی ان را در ادامه ی مطلب میتوانید ببینید ادامه مطلب آراتست آراتست این استروئید نیز به دنیای استروئیدهای حیوانی تعلق دارد. این دارو را به نوعی استروئیدی جدید می توان دانست که در مکزیک دیده به جهان گشوده است و بیش از چند سال از عمر آن نمی گذرد. کشور مکزیک از نظر استروئیدها اعم از استروئیدهای حیوانی و انسانی غنی بوده است به طوری که این کشور را به نوعی می توان بهشت گمشده ورزشکاران و مخصوصا پرورش اندام کاران دوپینگی و دارویی دانست. این دارو اگر چه اصولا برای پروار کردن دام ها تولید شده بود ولی امروزه در پرورش اندام نوین جای خود را به خوبی باز کرده است. ورزشکاران عموما این دارو را از داروخانه هایی که برای حیوانات دارو عرضه می کنند تهیه کرده و یا آن را از کلینیک های دامپزشکی تهیه می کنند. امروزه 3 تیپ از این دارو در بازار شناسایی شده است: · آراتست 2500 · آراتست 500 · آراتست 250 آراتست 2500 را می توان محبوب ترین و پر مصرف ترین نوع این دارو دانست. این دارو در ترکیب خود و در هر میلی لیتر 200 میلی گرم انانتات و 50 میلی گرم پروپیونات دارد. این داروی ترکیبی در ویال های 10 میلی لیتری به بازار عرضه می شود و نام کمپانی داروسازی «آراندا لب» نیز به نام کمپانی سازنده این دارو بر روی آن حک شده است. واژه «لب» مخفف شده کلمه انگلیسی لابراتور به معنی آزمایشگاه می باشد. مصرف ترکیبی این استروئید جدید با استروئیدهایی همانند «دیانابول» و «آنادرول 50» و همچنین مصرف ترکیبی این دارو با داروهای تزریقی همانند «دکادورابولین» ، «وینسترول» و «آکویی پویز» افزایش حجم مطلوبی را به همراه داشته است. اکسی متولون برای زنان و همین طور هم برای کسانی که برای اولین بار استروئید مصرف می کنند و همچنین برای کسانی که بدن آنها استعداد خوبی برای تبدیل استروئید به استروژن داشته و در برابر استروژن نیز حساسیت بالایی دارد دارویی بی مصرف و مضر است اما در مواردی که فرد سابقه ای طولانی در مصرف استروئید داشته و به نوعی حرفه ای این کار محسوب می شود مصرف آن در کنار دیگر داروها قابل توجیه خواهد بود. افزایش وزن حاصل از مصرف این دارو را به نوعی می توان با افزایش وزن ناشی از مصرف سوستانون 250 های اصل مقایسه کرد. کسانی که برای اولین بار از این دارو استفاده کرده و در کنار مصرف این دارو از رژیم های پر پروتئین و سرشار از کالری نیز استفاده می کنند و تمرین خوبی نیز دارند در حدود 5 الی 12.5 کیلو گرم افزایش وزن و حجم را تجربه می کنند. البته باید به این مهم اشاره کرد که سهمی از این افزایش وزن مربوط به تجمع آب و املاح در بدن بوده و پس از قطع مصرف دارو از بین خواهد رفت اما در کل می توان افزایش حجم و وزن ناشی از مصرف این دارو را مثال زدنی ارزیابی نمود. اغلب کسانی که از این دارو استفاده می کنند گذشته از اینکه از نتایج کار احساس رضایت می کنند بلکه از قیمت مناسب آن نیز رضایت کافی دارند. البته این موارد تنها در کشورهایی که نمونه های اصل داروها به قیمت های اصلی به فروش می رسند مصداق داشته و در کشوری همانند ایران که ویال های بریتیش دراگون به قیمت هایی به مراتب پایین تر از آنچه که خود کمپانی آنها را در اختیار عمده فروش ها قرار می دهد تا حدودی نامربوط است. قیمت هر ویال از این دارو در بازار سیاه دارو در کشورهای یاد شده در حدود 75 الی 100 هزار تومان بوده است. این دارو در ترکیب خود تستوسترون فراوان دارد و به همین دلیل نیز گفته می شود که به همراه این دارو باید از داروهای کم کننده عوارض همانند نولوادکس برای کنترل استروژن و از هاش سی جی و کلوماید نیز برای افزایش ترشح طبیعی تستوسترون استفاده کرد. قلابی سازان نمونه های قلابی این دارو را حتی در آمریکا و اروپا وارد بازار کرده اند و به همین دلیل نیز گفته می شود که نمونه ها ارائه شده در بازار سیاه این دارو چندان قابل اطمینان نیست. آراتست های 500 و 250 نیز تنها حاوی استر پروپیونات هستند. به دلیل اینکه ماندگاری استر پروپیونات در بدن بسیار اندک بوده است ورزشکاران در فصول مسابقات ترجیح می دهند تا از این استر استفاده کنند. این دارو که در برخی منابع آن را «تستوسترون آن دکانوات» نیز نامیده اند ، به صورت کپسولهای 40 میلی گرمی و در بسته های 60 تایی به بازار عرضه می شود. این استروئید خوراکی همچنین به نامهای: «Androxon» ، «Undestor» ، «Restandol» و «Restinsol» نیز شناخته می شود. این استروئید به صورت کپسولهای تخم مرغی شکل و قرمز رنگ عرضه می شود. این دارو اولین و تنها ترین استروئید خوراکی است که ترکیب «آلفا 17» را در خود ندارد. این ترکیب که در اکثر استروئیدهای خوراکی یافت می شود برای کبد بسیار سمی است. آندریول نیز همانند دیگر داروهایی که از تستوسترون مشتق می شوند ، تاثیر بسیار مطلوبی بر افزایش قدرت داشته و به احیای سریع ذخایر گلیکوژن در عضلات نیز کمک فراوان می کند. مصرف داروهایی که از تستوسترون مشتق می شوند ، معمولا با کاهش تعداد اسپرم در مردان همراه است اما دزهای معقول و سبک این دارو در مقایسه با فرمهای تزریقی تستوسترون ، تاثیر منفی کمتری بر روند طبیعی ترشح تسوسترون داشته و تعداد اسپرم ها در مردان را نیز کم نمی کند.مصرف این دارو علاوه بر افزایش حجم ، تشدید مطلوب چربی سوزی را نیز به دنبال خواهد داشت.در مصرف نرمال این دارو بین 4 الی 10 کپسول در روز توصیه شده است نام شیمیایی این دارو که در اصل نام شیمیایی محتویات آن می باشد به صورت زیر آمده است: · تستوسترون استات · تستوسترون دکانوات · تستوسترون پروپیونات · تستوسترون فنیل پروپیونات · تستوسترون سی پیونات به جرات می توان گفت که بدون وجود هورمون تستوسترون که در بدن آدمی و در بدن دیگر موجودات زنده نیز تولید و ترشح می شود دنیای استروئیدها نیز فقیر و بی چیز می بود و تنوع چندانی نمی داشت. همانگونه که از نام شیمیایی این دارو بر می آید این دارو حاوی پنج استر مختلف از تستوسترون است. استفاده از این پنچ استر به جای یک استر نه برای تزئین و نه برای خالی بودن عریضه بوده و نه برای خودنمایی و نه برای ... بوده است. متخصصین داروسازی که در این مورد و در این قبیل موارد خاص به جای درمان بیماری های انسانی و حیوانی در اصل برای رساندن ورزشکاران رشته پرورش اندام و دیگر رشته های قدرتی به موفقیت های سطح بالای ورزشی و همین طور هم برای رسیدن به منافع اقتصادی سرشار ناشی از فروش استروئیدها فعالیت می کنند در تولید این دارو تمامی جوانب کار را سنجیده اند. وجود استر استات در ترکیب این دارو موجب می شود تا تستوسترون آزاد شده از مصرف این دارو به سرعت در بدن اثر کند و وجود چهار استر دیگر در ترکیب این دارو که به نسبت استر استات طولانی اثر تر هستند نیز برای این منظور تعبیه شده است تا این دارو اثری طولانی مدت بر بدن داشته باشد و فرد مصرف کننده ناگزیر از مصرف روزانه و ناگزیر از تزریق های مداوم دارو نباشد. با این مقدمه می توان گفت که مصرف این دارو به دلیل موجود بودن استر استات در فرمول آن با پاسخ فیزیولوژیکی سریع بدن همراه بوده و به دلیل موجود بودن چهار استر طویل الاثر در ترکیب آن نیز با ادامه یافتن این پاسخ فیزیولوژیکی در طولانی مدت همراه خواهد بود. تستوسنرون همانگونه که خود نیز می دانید هورمونی مردانه و طبیعی است که در بدن موجودات زنده نیز به مقدار کافی تولید و ترشح می شود. این هورمون خواص آنابولیکی ملایم و خواص آندروژنی بسیار قدرتمند دارد. این هورمون در بدن زنان نیز به مقدار بسیار کم تولید می شود. به دلیل اینکه این هورمون خواص آنابولیکی در خور توجهی نیز دارد می توان گفت که تزریق آن در بدن آدمی در صورتی که با تغذیه مناسب و با شدت تمرینی کافی نیز همراه شود می تواند فرایند سنتز پروتئین در عضلات را به نحو مطلوبی تشدید کند. با مصرف تستوسترون می توان انتظار افزایش وزن و انتظار کاهش دفع نیتروژن از بدن را داشت. نتیجه این تاثیر نیز در طولانی مدت به صورت افزایش حجم عضلانی و افزایش قدرت بدنی دیده می شود. البته در این میان از تاثیر دوگانه تستوسترون در بدن آدمی نیز نباید غافل شد و این مهم را نیز نباید از یاد برد! علیرغم اینکه مصرف دزهای پایین تستوسترون تزریقی موجب افزایش یافتن میزان ترشح نوع طبیعی این هورمون در بدن می شود اما با مصرف دزهای بالای این هورمون ، میزان ترشح طبیعی آن در بدن آدمی نیز رو به نزول نهاده و کاهش می یابد. این دارو به صورت ویال های مولتی دز و در اندازه های 10 و 20 میلی لیتری عرضه می شود. هر کدام از این ویال های نیز حاوی مواد زیر هستند: · 20 میلی گرم در میلی لیتر تستوسترون استات · 90 میلی گرم در میلی لیتر تستوسترون دکانوات · 45 میلی گرم در میلی لیتر تستوسترون پروپیونات · 45 میلی گرم در میلی لیتر تستوسترون فنیل پروپیونات · 75 میلی گرم در میلی لیتر تستوسترون سی پیونات قابل توجه حضراتی که از دیدن دز 300 الی 500 میلی گرم در هفته تستوسترون انانتات در دوره ای که این حقیر آن را از منابع علمی موثق ترجمه کرده بودم بر آشفته می شوند و به خیال خود بر ما و در اصل بر محققین و متخصصین استروئید آمریکایی که این دوره را تنظیم کرده بودند خرده می گیرند! دارویی که در این ستون به شرح آن پرداختیم و حضرات داروفروش مربی نیز انواع اصل و قلابی آن را بی محابا تجویز کرده و به فروش می رسانند حاوی 5 استر مختلف از تستوسترون بوده است! در صورتی که تجویز کننده و یا مصرف کننده این قبیل داروها در سایه اطلاع رسانی صحیح و اصولی از ماهیت واقعی دارو ها باخبر باشند به جرات می توان گفت که از تجویز و یا از مصرف افشار گسیخته آن دوری کرده و یا دست کم در تجویز و یا در مصرف آن احتیاط بیشتری می کنند. محافظ پلاستیکی درپوش ویال های محتوی این دارو آبی بوده در پوش لاستیکی آن نیز به رنگ آب کم رنگ و یا به رنگ سبز دیده می شود. هدف ما از باز کردن این ستون نیز اطلاع رسانی و در نتیجه کم کردن تقاضا برای مصرف استروئید ها و با یک درجه تخفیف نیز به بهبود روش های استفاده از این داروها و در نتیجه نیز حداقل رساندن عوارض جانبی ناشی از مصرف آنها بوده است. مصرف چنین داروهایی با این مقدار استر تستوسترون در صورتی که با بی احتیاطی همراه بوده و یا به جای اینکه با رعایت اصول علمی همراه شود به دستور و به تجویز دکتر جکول ها و غیره باشد و ایضا در صورتی که به همراه مصرف ولو علمی و کارشناسی این قبیل داروها از داروهای کم کننده عوارض مرغوب نیز استفاده بهینه نشود بروز عوارض جانبی شدید از جمله عارضه نوک سینه و تجمع چربی و آب زاید در بدن و ... نیز ناگزیر خواهد بود. آنادرول «آنادرول» قوی ترین و موثرترین استروئید خوراکی است که تا به حال تولید شده است. این دارو اثرات آنابولیک و آندروژنیک بسیار قدرتمندی دارد. ورزشکاران رشته های قدرتی در خارج از فصل مسابقات ، تمایل و علاقه زیادی به استفاده از این دارو نشان می دهند. این دارو در کنار افزایش حجم و افزایش قدرت خیره کننده ای که به ورزشکاران می بخشد ، به راحتی نیز به هورمونهای جنسی زنانه تبدیل شده و منجر به احتباس شدید آب و املاح در بدن می شود. همین امر نیز باعث شده است تا مصرف آن بدون همراهی «پروویرون» و «نولوادکس» به هیچ وجه توصیه نشود. مصرف این دارو به دلیل احتباس آب و املاحی که در پی دارد ، موجب کم شدن درد در ناحیه مفاصل مصدوم بدن شده و فرد را برای تمرینی عاری از درد در مفاصل صدمه دیده مهیا می کند. این دارو در برخی کشورها به «اکسی بولون» نیز شهرت پیدا کرده است. نمونه ای از این دارو در ایران نیز توسط شرکت داروسازی «الحاوی» ساخته شده و در داروخانه نیز به فروش می رسد. این دارو در ایران به نام «اکسی متولون» شناخته می شود. علت بروز عارضه نوک سینه در اغلب ورزشکاران ایرانی را می توان در مصرف بی رویه و بدون برنامه این دارو و عدم همراهی مصرف آن با مصرف داروهای آنتی استروژن مناسب جستجو کرد. در یک کلام می توان گفت که ورزشکاران ایرانی که امروزه از عارضه نوک سینه در سطح گسترده ای رنج می برند ، آن را مدیون این داروی بسیار پر قدرت هستند. این دارو برای زنان و همچنین برای مبتدیانی که برای اولین بار اقدام به مصرف دارو می کنند ، دارویی مناسب به شمار نمی رود. این دارو به صورت قرصهای خوراکی 50 میلی گرمی و از طرف کشورها و کمپانی های مختلف تهیه و به بازار عرضه می شود. افزایش سریع و خیره کننده حجم و قدرت بدنی با مصرف این دارو دور از انتظار نیست. حتی دزهای سبک این دارو نیز برای کبد انسان بسیار سمی و خطرناک است. همانگونه که ذکر شد ، اغلب ورزشکاران ایران و حتی جهان ، نوک سینه آزار دهنده خود را مدیون این دارو هستند. کسانی که قصد استفاده از این دارو را دارند ، حتما باید آن را به همراه داروهای آنتی استروژن قوی به کار بگیرند و در صورت عدم دسترسی به نمونه های اصلی و قابل اعتماد این داروها ، از مصرف این استروئید چشم پوشی کنند. از عوارض شایع و معمول این دارو می توان به ریزش مو ، دردهای شکمی و اختلالات گوارشی ، سر درد ، عارضه نوک سینه ، افزایش فشار خون و احتباس شدید آب و املاح در بدن اشاره کرد. افت شدید حجم و وزن پس از اتمام دوره و پس از قطع دارو نیز در مورد این استروئید به روشنی دیده می شود. این دارو همچنین موجب مهار و کم شدن ترشح طبیعی هورمون تستوسترون در بدن مردان می شود. عوارض جانبی خطرناک و زیاد این دارو آن را به یکی از خطرناک ترین داروهایی که امروزه در زمینه پرورش اندام به کار گرفته می شود ، بدل کرده است اما دسترسی آسان ورزشکاران ایرانی به نمونه های ساخت داخل و مناسب بودن قیمت آن ، موجب شیوع مصرف این دارو در بین ورزشکاران ایرانی بوده است که اکنون پس از یکی دو دهه نیز عوارض رنگارنگ آن همانند نوک سینه ، عقیمی مردان ، طاسی سر و ریزش مو و حتی اختلالات روانی در بین ورزشکاران کهنه کار به وضوح دیده می شود. کهنه کاری و پیش کسوتی که با 2 تن و نیم غرور جواب سلام مراجعه کننده را نسیه و با اشارت سر می دهد ، یقینا از خود بزرگی بینی و اختلالات شخصیتی و روانی عدیده ای رنج می برد که با مصرف افسار گسیخته «اکسی متولون» در دوران طلایی ورزشی اش نیز بی ارتباط نیست! قهرمان اسبقی که در سن 40 سالگی به دنبال پدیدار شدن چند عدد اسپرم ناقابل در وجود خود ، آواره این مطب و آن بیمارستان می شود نیز عقیمی برگشت ناپذیر خود را از همین استروئیدها و مخصوصا از این استروئید به خصوص یه یادگار دارد. لازم به ذکر است که بسته های 100 تایی این دارو روزگاری در داروخانه های ایران به قیمت 600 و چندی بعد هم به قیمت 900 تومان (ارزان تر از آنتی بیوتیک های آموکسی سیلین و آمپی سیلین) قابل تهیه بود. این در حالی است که روزگاری تهیه «مگامس» اوریجینال ساخت «قاپوز آباد» ایران از «اکسی متولون» های تاریخ مصرف گذشته که از داروخانه ها و از ناصر خسرو جمع آوری شده و به قیمت ناچیزی خریداری می شد و از نشاسته و کاکائو و ... و همین طور هم قالب کردن آن به ورزشکاران ایرانی از پر سود ترین تجارت هایی بود که خیلی ها را به آنچه که می خواستند رساند و اکنون نیز در چنین سطح گسترده ای عوارض جانبی آن را برای جامعه پیش کسوت مان به یادگار گذاشته است. دوز مصرفی برای ورزشکاران ۱ تا ۱.۶ میلی گرم به ازای هر کیلو وزن بدن برای نتیجه بهتر همراه ناندرلون و تستسترون مصرف گردد. دیانابول دیانابول این دارو در برخی منابع «متاندروستونولون» نیز نوشته و خوانده شده است. «دیانابول» از معروفترین و پرمصرف ترین دارو و استروئیدهایی است که در اغلب کشورها نیز به راحتی قابل تهیه و دسترسی بوده و معمولا به قیمتهای مناسبی نیز به فروش می رسد. این دارو از اولین نمونه استروئیدهایی است که در تاریخ ورزشهای قدرتی مورد استفاده قرار گرفته است. گفته می شود که «آرنولد شوارتزنگر» افسانه ای که روزگاری رقابتهای مستر المپیا را تحت سیطره خود داشت ، بیش از نیمی از عضلات خود را مدیون همین داروست. شاید صحت و صقم این ادعا دقیقا مشخص نباشد اما این مسئله کاملا روشن است که بسیاری از ورزشکارانی که از استروئیدهای تزریقی دل خوشی ندارند ، این دارو را برای مصرف انتحاب کرده و آن را در برنامه دارویی خود می گنجانند. «دیانابول» در ترکیب با «دکادورابولین» که در برخی کشورها به «ناندرولون» نیز معروف شده است و همچنین در ترکیب با «سوستانون 250» که نام تجارتی چهار نوع تستوسترون معروف و شناخته شده نیز هست ، بهتر و موثرتر عمل کرده و تاثیرات مطلوب تری بر جای می گذارد. این دارو غالبا یکی از اعضای و اجزای اصلی دوه های حجم است. این دارو در صورتی که در دزهای بالا مصرف شود به راحتی به هورمونهای جنسی زنانه تبدیل شده و احتباس آب و املاح فراوان در بدن را نیز سبب می شود. برای کاستن از شدت عوارض این دارو در بدن می توانید آن را به همراه داروهای کم کننده عوارض نظیر: «نولوادکس» و یا دیگر آنتی استروژنها و یا داروها و مکملهای محافظت کننده کبد به کار بگیرید. این دارو به صورت قرصهای 5 و در برخی موارد نیز 10 میلی گرمی تهیه شده و به بازار عرضه می شود. این دارو علیرغم اینکه دارویی قدیمی است اما هنوز هم به عنوان دارویی موثر در افزایش حجم و قدرت بدنی از آن استفاده می شود. اطلاع از این نکته برای کسانی که قصد استفاده از این دارو را داشته و یا از آن استفاده می کنند الزامی است که «دیانابول» موجب احتباس آب و املاح فراوان در بدن شده و در حجم گسترده ای نیز به هورمونهای جنسی زنانه مثل استروژن تبدیل می شود. امروزه این دارو در کشورهای مختلف و تحت عناوین تجارتی گوناگون تهیه و تولید می شود. از معروفترین این نمونه ها می توان به «متاندروستونولون» اشاره کرد. از نمونه های اولیه این دارو برای درمان زندانیان جنگی آزاد شده که در طول اسارت نیز از سوء تغذیه شدید رنج برده و به شدت نیز لاغر می شدند ، استفاده می شده است. این دارو معمولا به صورت قرصهای 5 میلی گرمی عرضه می شود اما قرصهای 5/2 و 10 میلی گرمی آن نیز تولید شده است. به دلیل اینکه این دارو خواص آندروژنیک بسیار قدرتمندی دارد ، زنان نمی توانند از این دارو استفاده کنند. دزهای بالای این دارو علاوه بر عوارض شناخته شده ای که دارد ، در برخی موارد منجر به بروز بی خوای در انسان می شود. «دیانابول» یکی از محبوب ترین استروئیدهای خوراکی بوده و در عصر حاضر نیز هست. این دارو در عین حال که از موثرترین و پر قدرت ترین استروئیدهای خوراکی در جهان به شمار می رود ، برای کبد نیز بسیار سمی بوده و مصرف طولانی مدات آن صدمات شدیدی به بافت کبد وارد می کند. مصرف توام با احتیاط آن با افزایش در خور توجه حجم و قدرت عضلانی همراه است. برای کم کردن و به حداقل رساندن عوارض جانبی این دارو ، می توانید آن را به همراه «پروویرون» و «Legalon» که نوعی داروی تصفیه کننده کبد است ، مصرف کنید. برای کسب نتایج بهتر از مصرف این دارو می توان آن را به همراه «Sustanon» ، «Deca-durabolin» ، «Trophobolene» و یا دیگر استروئیدهای تزریقی و یا خوراکی مصرف نمود. این دارو در بسته بندیهای متنوع و گوناگون در بازار موجود است. دز متوسط و معمول مصرف این دارو به میزان تقریبی 4 الی 8 قرص 5 میلی گرمی در روز توصیه شده است اما ورزشکاران گاه دز مصرف این دارو را تا 30 الی 40 میلی گرم در روز نیز بالا می برند سوستانون سوستانون «سوستانون» استروئیدی روغنی و قابل تزریق است كه كمپانی داروسازی «ارگانون» آن را از تستوسترون تهیه كرده است. این دارو نیز تركیبی از چهار «استر» مختلف تستوسترون می باشد. سوستانون نیز همانند تمام داروهایی كه از تستوسترون مشتق می شوند ، خواص بسار قدرتمند آنابولیكی و در عین حال آندروژنیكی دارد. این دارو معمولا در دوره های حجم و برای افزایش در خورتوجه حجم و قدرت عضلانی به كار گرفته می شود. «سوستانون» اگر چه به راحتی تبدیل به هورمونهای جنسی زنانه می شود اما در مقایسه با داروهایی همچون: «تستوسترون سی پیونات» و«تستوسترون انانتات» دارویی كم خطر و كم عارضه تر است. برای مهار كردن عوارض جانبی این دارو معمولا به همراه مصرف آن از داروهایی نظیر: «نولوادكس» و «پروویرون» نیز استفاده می كنند. «سوستانون» از این جهت كه آندروژنی قدرتمند است ممكن است عوارض جانبی قدرتمندی از قبیل: چرب شدن پوست ، آكنه ، افزایش رشد موهای زاید و ریزش موهای سر را نیز موجب شود. برای مهار كردن این عوارض نیز می توان از داروهای كم كننده عوارض بهره گرفت. این دارو تقریبا به مدت سه هفته در بدن به صورت فعال باقی می ماند و به همین علت نیز فاصله بین دو ترزیق پی در پی این دارو غالبا در حدود 10 روز توصیه می شود. دز موثر این دارو بین 250 میلی گرم در هر 10 روز الی 1000 میلی گرم در هر 7 روز تخمین زده می شود. برخی از ورزشكاران در مصرف این دارو زیاده روی كرده و دزهای بسیار بالایی از آن را مصرف می كنند. این عمل تحت هیچ شرایطی توصیه نمی شود. همواره به این نكته توجه داشته باشید كه دزهای مصرفی بالاتر از 750 یا 1000 میلی گرم در هفته با عوارض جانبی ناراحت كننده ای همراه خواهد بود. مصرف تركیبی این دارو نیز به همراه دیگر داروهای استروئیدی ، نتیجه كار را مطلوبتر خواهد كرد. Anabolicum Anabolicum یکی از دوستان سئوالی در زمینه داروی Anabolicum پرسیده بودند که لازم میدانم توضیح کوچکی در مورد آن داده واز این پس موارد دیگری را در بخش داروها و مکملها قرار داده و به بررسی آنها بپردازیم.امروزه ویال هایی به نام Anabolicum در بازار دارویی یافت شده و به فراوانی نیز به فروش می رسد و خواص جادویی و اکسیر گرونه نیز به آن نست داده شده و ادعا می شود که این دارو تضمین کننده قهرمانی نیز خواهد بود. فروشندگان و در بسیاری از موارد نیز خریداران از محتویات واقعی دارویی که بین این دو رد و بدل می شود اطلاع درستی ندارند و با توجه به این که داروها در اغلب موارد با اسامی تجارتی گوناگون عرضه می شوند برای قالب کردن گنجشک به جای قناری به ورزشکاران نگون بختی که دسترسی به استروئیدهای اصل نداشته و داروهای عرضه شده در بازار سیاه دارو را به نام اصل خریده و مصرف می کنند نیز نیازی به رنگ کردن آن هم نخواهد بود. این دارو در اصل همانند ناندرولون دکانواتی است که نمونه های ایرانی آن در داروخانه های کشور به فراوانی ، به وفور و به قیمت بسیار پایین تر از آنچه که قلابی فروشان از ورزشکاران طبی می کنند یافت می شود و کمپانی بریتیش دراگون نیز آن را در قالب دارویی که در این مقاله تشریح شد تولید و عرضه کرده است. Anabolicum که به صورت ویال های 10 میلی لیتری نیز عرضه می شود در اصل ناندرولونی است که به صورت ویال و برای مصارف دامپزشکی و حیوانی تهیه و عرضه می شود. وینسترول خوراکی (Winstrol Tabs) اطلاعات داده شده در مورد وینسترول تزریقی کما بیش در مورد این دارو وینسترول خوراکی نیز صدق می کنداما در کل اثر نوع تزریقی آن نسبت به نوع خوراکی آن بیشتر ومؤثر تراست. یکی از دلایل تأثیر کمتر این قرص ها نسبت به نوع تزریقی آن این است که ورزشکاران از دوز کافی این دارو بهره نمی گیرندبا در نظر گرفتن این که دوز کافی برای مصرف در روز ۵۰ میلی گر ویا حداقل به صورت۵۰ میلی گرم یک روز درمیان است وبا توجه به مصرف روزانه خوراکی این دارو در مقایسه با فرم تزریقی آن در دوز روزانه مصرف محدود فرم خوراکی این دارو خواهد بود.علت محدود بودن دوز خوراکی این دارو در دوچیز می توان خلاصه کرد . قیمت بالای این دارو ودرد شکمی حاصل از مصرف این داروهاست و همچنین قرص های این دارو حاوی ماده ۱۷-آلفا است که برای کبد خطرناک می باشد . طریقه مصرف : ورزشکاران معمولاً با مصرف ۱۰ الی ۱۶ میلی گرم از این دارو دچار دردهای شکمی وناراحتی کبدی نمی شوند. این دارو در وعده ها به صورت مساوی در صبح وعصرمصرف می شود. با این عمل علاوه برافزایش قدرت جذب از دردهای شکمی نیز جلو گیری می شود. عوارض جانبی : این دارو در دز های مناسب اثرات چندانی نداشته فقط در دز های بسیار بالا موجب درد های شکمی وناراحتی کبدی می شود. ماده مؤثر این دار«stanozolol» بوده این دارو به صورت قرص های ۲ و۵ و ۱۰ متحت عناوین تجاری «stanol V» «Winstrol» «stromba» به فروش می رسد. عوارض وینستورول وینسترول و عوارض ان این دارو در فرمهای خوراکی و تزریقی عرضه میشود که در برخی کشورها با نام ژنریک استانوزولول (Stanozolol)نیز شناخته می شود که stanozolol در حقیقت ماده موثر آن است. این دارو از پر مصرف ترین استروئیدهای جهان میباشد که استفاده کنندگان نوع تزریقی آنرا نسبت به نوع خوراکی بیشتر ترجیح می دهند و این موضوع دو دلیل اصلی دارد: 1-در نوع خوراکی بدلیل اینکه باید از دزهای بالا استفاده شود دچار دردهای شکمی میشوند. 2-قیمت بالای قرصهای وینسترول البته در نوع خوراکی میتوان با مصرف روزانه X تاY میلی گرم در دو وعده مساوی صبح و عصر علاوه بر افزایش قدرت جذب از دردهای شکمی هم کاست و به همان نتیجه مطلوب رسید. این دارو هم از مشتقات تستوسترون است و فقط برای مصارف دامپزشکی تهیه می شود.اثرات آندروژنیکی این دارو بسیار کم است و در دزهای بالا اثرات جبران ناپذیری روی کبد بر جای میگذارد. احتباس آب و املاح با مصزف این دارو بندرت اتفاق می افتد و باعث ایجاد حجم عضلانی مطلوب و خشک و کاملا مانگار میشود. این دارو بصورت قرصهای 2و5 میلی گرمی و آمپولهای 50mg/ml و 100mg/ml در بازار موجود است. شرح کامل: وینسترول و استانوزول یک استروئید ترکیبی خیلی مشهور برای چرخه های مقطعی است . در حالی که تعدادزیادی از مردم برای استفاده از دیانابول تلاش می کنند و یا حتی سعی می کنند برای چرخه های مقطعی از آنادرول ( anadrol ) استفاده کنند . در حقیقت من هرگز از کسی استفاده از استانوزول را برای چرخه های مقطعی نشنیده بودام . استانوزول یک دارو مقطعی است .افراد کمی برای استفاده از آن در چرخه های اصلی بحث خواهند کرد این دارو به معین یک ترکیب موثر برای آنمی نیست و بنابراین ، کسی می تواند به طور صحیح فرض کند که نقش آن در چرخه های اصلی خیلی محدود و کم است . استفاده و کاربرد جدیدی برای وینسترول در هر چرخه یا دوره داروی می توان برای استفاده آن در دوزهای خیلی محدود به منظور کاهش shbg به کار برد . یکی از ویژگی های وینسترول توانای آن برای کاهش shbg بیش از دیگر استروئیدهاست . یک دوزه mgkg به طور قابل توجهی shbg را کاهش داد . که همین دوز می تواند به نوبت ، میزان تستوسترون را در بدن افزایش دهد . هرچند که با 99% از استروئیدها ، با ید به یاد داشت که سطح هورمونی بدن شما تغییر خواهد کرد چنانچه با حرکت هر یک از اجزا ئ مکمل تستوسترون ( یعنی انجام یک آزمایش در یک دوره داروی شامل وینسترول ) . این دارو برای جلوگیری از عدم کار غدد جنسی تضمین شده است . اثرات جانبی وینسترول و استانوزول افزودن این دارو به چرخه ای داروی اصلی می تواند مشکل ساز باشد ، چنانچه استانوزول یک ترکیب 17aa است ، به این معنی که آن با اولین عبور کردن از کبد شما بدون از بین رفتن تغییر می کند این حالت از آن یک داروی فعال به وجود می آورد ، بنابراین بسیاری از مردم قرص های را انتخاب می کنند که هم از شرکت های داروی قابل دسترس هستند و هم از لابراتوارها . متسفانه ، از آنجای که این داروی ترکیبی 17aa است در حقیقت کبد را زهرآگین می کند ، استانوزول دارای یکی از سمی ترین ترکیبات استروئیدی است .این حالت یعنی زهر آگین شدن کبد ، نتیجه اضافه کردن آن به چرخه دارویی اصلی است که می تواند مشکل ساز باشد . به طور کلی یک چرخه دارویی اصلی را خیلی سنگین خواهد کرد ، و مقدار زیاد استفاده از آن باعث افزایش سمی شدن خواهد شد . این دارو همچنین دارای نتایج نا مطلوبی بر کلسترول است ، و مقدار6mgs از استانوزول را می توان برای کاهش hdl به 33% و افزایش LDL به 29% به کاربرد . بزرگ شدن قلب حتی در مقدارهای کم از این دارو می تواند مربوط به مصرف وینسترول با شد بنابراین ، تعداد زیادی از مردم از خوردن آنها به طور چرخه های دارویی خودداری می کند . به طور کلی پذیرفته شده است که به علت سمی بودن استانوزول استفاده از آن را بایستی به 6 هفته محدود کرد افراد زیادی آن را برای 12 هفته بدون ایجاد هیچ گونه مشکلی مصرف کنند. اثرات استفاده از وینسترول و استانوزول ، به طور کلی افراد می گویند احساس خشکی در مفاصل شان در هنگام استفاده از این دارو دارند و همچنین رروی هم رفته این خشکی یک حالت مقدماتی به نظر می رسد این خشکی می تواند به علت اثر فشار اسمزی معکوس باشد ، البته این گمان است اماافراد احساس خشکی بیشتری در ناحیه ای که تزریق انجام می شود دارند . گزارش های مختلف و زیادی در باره ای استحکام تاندون و استانوزول حتی در مجلات پزشکی وجو دارد برخی می گویند که تاندون ها را ضعیف می کند ، دیگران می گویند تاندون ها را قوی می کند ( و برخی هم از طریق اینترنت به وسیله معلم های زیادی شایعه می کنند که تاندون ها را به طور ناصاف متغیر قوی می کند ، به طوری که احتمال صدمه دیدن به آنها زیاد است ) . به همین علت ممکن است همین ضعف تاندون ها بهترین چیزی باشد که ورزشکاران دیگر از آن استفاده نکنند این دارو به طور معین نشان داده است که می تواند در بعضی بیماری های مزمن استخوانی با القای گلوکوکورتیکوئید مفید باشد همچنین دارای ویژگی ها تولید کلاژن تیزی می باشد . اما با همه این مشکلات ، ورزشکاران مشکلات زیادی را با مفاصل شان تحمل کرده اند زیرا از استانوزول استفاده می کرداند . چنانچه قبلا هم شرح داده شد این یک ترکیب منحصر به فرد است که هم به صورت تزریقی و هم به صورت دهانی در بازار قابل دسترس می باشد . حالت های هر دو شامل ترکیبات مشابه است اما تزریق این دارو نسبت به خوردن آن بهتر است ، بنابراین یکی می تواند روی هم همه برای این نوع ترکیبات خیالاتی داشته باشد . تزریق آن نیز دارای مزایای جلوگیری از اولین عبور از طریق کبدتان هست پس لطفا کبد خودتون را تحت فشار قرار ندهید مکملهای تقویت کننده ترشح تستوسترون مقدمه تستوسترون ، هورمون جنسی مردانه ، و از یک سو ، مسئول تکامل دستگاه جنسی و تناسلی مردانه ، و از سوی دیگر ، عامل ایجاد صفات مردانه ای از قبیل صدای کلفت ، موی صورت ، افزایش حجم عضلانی ، خشونت ، اعتماد بنفس ، و همچنین تقویت تمایلات سالم جنسی است. این هورمون در بیضه های مردان ، به مقادیر بسیار زیاد ، و در تخمدانهای زنان ، بمقدار بسیار کم تولید می شود. ترشح کم این هورمون ، هم عوارضی کوتاه مدت و هم دائمی بر سلامتی افراد دارد. عوارض ترشح کم تستوسترون اولین و مهمترین عارضه ترشح کم تستوسترون در بدن مردان ، کاهش تمایل جنسی است. سطح انرژی و همچنین حجم عضلانی و قدرت بدنی هم کاهش می یابند. در اینصورت ، حتی اگر همه توانتان را در باشگاه بکار گیرید و برنامه غذایی هم داشته باشید ، احتمالا عضلاتتان بسختی دم می کنند ، و افزایش حجمشان بسیار دشوار خواهد شد. کاهش میزان ،
knive bushcraft
جمعه 30 آذر 1397 02:16 ب.ظ
Ꮢight here is the right site foг anybody ѡho would like tо understand this
topic. You know a ԝhole lot its almost touggh to argue with yyou (not that I actually
wilⅼ need to…ΗaHa). You definitely ⲣut a new spion on a suubject that's been written about for years.
Gгeat stuff, jut excellent!
d-bol prices
جمعه 1 تیر 1397 12:43 ق.ظ
PһarmaEurope.net seⅼls real ⅼegit anabolic steroids.
All tһeіr stuff is authenttic and of vey hiցh quality -

here youu can buy testosterone, anadrol,trenboⅼone, human growth hormone, cytomel,
T3, and more withouut prescription
Buy cialis online
شنبه 18 فروردین 1397 09:56 ب.ظ

Thank you, Ample knowledge.

the best choice cialis woman cialis tadalafil cialis online cialis canada on line american pharmacy cialis viagra vs cialis vs levitra prices on cialis 10 mg tadalafilo cialis 20mg buy cialis online legal
Buy generic cialis
جمعه 3 فروردین 1397 12:19 ق.ظ

Terrific postings. Regards.
price cialis wal mart pharmacy sublingual cialis online discount cialis cialis 20 mg cost cialis 5 mg funziona cialis prezzo al pubblico cialis generico lilly walgreens price for cialis cialis prezzo al pubblico we choice free trial of cialis
How do you strengthen your Achilles tendon?
جمعه 24 شهریور 1396 05:02 ب.ظ
Very great post. I simply stumbled upon your blog and wanted to mention that I've really loved surfing around your weblog posts.
In any case I will be subscribing in your rss feed and
I am hoping you write once more soon!
ivanahatchel.wordpress.com
سه شنبه 17 مرداد 1396 07:33 ق.ظ
Wonderful article! This is the kind of information that should be
shared around the internet. Shame on the search engines for not positioning this put
up upper! Come on over and seek advice from my site .
Thank you =)
chaturbate private show hack
پنجشنبه 12 مرداد 1396 10:16 ب.ظ
Greetings from Idaho! I'm bored to death at work so I
decided to check out your blog on my iphone during lunch
break. I love the knowledge you present here and can't wait
to take a look when I get home. I'm shocked at how quick your blog loaded on my
cell phone .. I'm not even using WIFI, just 3G ..
Anyhow, very good blog!
Troy
سه شنبه 10 مرداد 1396 08:59 ب.ظ
Having read this I thought it was really enlightening.
I appreciate you taking the time and effort to put this short
article together. I once again find myself personally spending way too much time both reading and posting comments.
But so what, it was still worthwhile!
std test
یکشنبه 4 تیر 1396 10:41 ب.ظ
قلب از خود نوشتن در حالی که صدایی
مناسب در آیا واقعا کار خوب با من پس
از برخی از زمان. جایی در سراسر پاراگراف شما موفق به
من مؤمن اما فقط برای while. من با این حال کردم مشکل
خود را با جهش در مفروضات و یک خواهد را خوب به
پر همه کسانی معافیت. اگر شما که می توانید انجام
من می قطعا تا پایان تحت تاثیر قرار داد.
Malinda
دوشنبه 25 اردیبهشت 1396 05:09 ب.ظ
Hey There. I found your weblog the usage of
msn. That is a very neatly written article.
I'll make sure to bookmark it and return to learn more of
your helpful info. Thanks for the post. I'll certainly return.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر